Wiadomości

Gorzów: 20 mieszkań komunalnych zostanie wyremontowanych

4 września 2023, 09:26, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie rozpoczął przygotowania do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy, który kompleksowo wyremontuje 20 lokali w mieście. Do wyremontowanych mieszkań będą mogły wprowadzić się osoby lub rodziny, które m.in. oczekują na zamianę lokalu czy osobom oczekującym na lokal z listy socjalnej.

Obecnie na terenie Gorzowa jest ponad 400 pustostanów, których stan techniczny jest fatalny i nadają się jedynie do generalnego remontu. Wszystko przez to, że obecne pustostany, to mieszkania najczęściej odzyskiwane po eksmisjach osób, które nie płaciły za czynsz lub jego najemca umarł. Dlatego w większości przypadków nie nadają się do ponownego zamieszkania, ponieważ zostały zdewastowane przez poprzednich najemców.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie wyremontuje 20 pustostanów

Miasto Gorzów otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 mln 650 tys. zł z rządowego programu budownictwa komunalnego. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont 20 pustostanów. Remont zniszczonych lokali będzie obejmował prace budowlane, sanitarne, elektryczne i związane z centralnym ogrzewaniem. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie szacuje, że całkowity inwestycji wyniesie ponad 2 mln zł.

ZGM rozpoczął przygotowania do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy, który kompleksowo wyremontuje 20 lokali w mieście. Postępowanie powinno zostać ogłoszone jeszcze we wrześniu. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę i ruszyć z pracami, wszystkie 20 mieszkań komunalnych powinno być gotowych w pierwszej połowie 2024 roku.

Do kogo trafią wyremontowane mieszkania w Gorzowie?

- Lokale zostaną przydzielone osobom lub rodzinom oczekującym na zamianę lokalu z urzędu. Dotyczy to najemców lub członków gospodarstwa domowego najemcy, którzy są niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym lub znacznym, a zajmowany dotychczas lokal nie jest dostosowany do potrzeb osób wynikających z jego schorzenia. A także osobom oczekującym na lokal zamienny. Dotyczy najemców, których budynek lub lokal został przeznaczony do rozbiórki oraz osobom oczekującym na lokal z listy socjalnej – mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Przydział lokalu z listy socjalnej jest realizowany w oparciu o pozycję osoby oczekującej na liście i będzie przyznany w oparciu o strukturę danej rodziny.

Które mieszkania zostaną wyremontowane w Gorzowie?

Są to mieszkania, które znajdują się m.in. w Śródmieściu Gorzowa, na Zawarciu czy na os. Słonecznym.Lista mieszkań, które zostaną wyremontowane: ul. Armii Polskiej 31/14, ul. Borowskiego 26/5A, ul. Fabryczna 60/9, ul. Gwiaździsta 18/66, ul. Hejmanowskiej 5/7, ul. Hejmanowskiej 5/12, ul. Kos. Gdyńskich 26/3, ul. Kos. Gdyńskich 33/6, ul. Kos. Gdyńskich 59/4, ul. Krasińskiego 1/4, ul. Krasińskiego 10/2, ul. Krzywoustego 20/4, ul. Kwiatowa 45A/6, ul. Kwiatowa 45B/4, ul. Mieszka I 25/7, ul. Mieszka I 49/5, ul. Podmiejska 7-8/1, ul. Przemysłowa 50/10, ul. Słoneczna 78/12, ul. Śląska 9A/13.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości