• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzowscy kajakarze testowali tor olimpijski

1 września 2023, 19:38, Dawid Lis
Fot. Grzegorz Michałowski
W Paryżu odbyły się zawody Pucharu Świata w kajakarstwie, w których brali udział kajakarze gorzowskich klubów. Był to test przed igrzyskami.

Po udanych mistrzostwach świata nasi zawodnicy udali się do Paryża, gdzie podczas Pucharu Świata mogli jednocześnie sprawdzić przygotowany tor, na którym w przyszłym roku odbędą się igrzyska olimpijskie.

W Paryżu startowali Oleksii Koliadych z Admiry Gorzów oraz Wiktor Głazunow z AZS AWF. Obecna była także Anna Puławska z pozostałymi "Atomówkami", ale nasze reprezentantki nie rywalizowały w tych zawodach.

Oleksii Koliadych tym razem wsiadł do dwójki. Zawodnik Admiry próbował swoich sił w C2 na 500 metrów z Tomaszem Barniakiem. Polacy w wyścigu eliminacyjnym zajęli szóste miejsce, przez co musieli przechodzić przez kolejne etapy. W swoim ćwierćfinale byli drudzy, tuż za inną osadą z naszego kraju, którą stanowili Aleksander Kitewski i Norman Zezula.

W półfinale duet Koliadych i Barniak zajęli trzecie miejsce, co dało im awans do finału. W nim wyżej byli Kitewski i Zezula, którzy zajęli czwarte miejsce. Na siódmej pozycji uplasowała się osada z zawodnikiem Admiry w składzie.

Niezmiennie, w C1 na 1000 metrów rywalizował Wiktor Głazunow. Zawodnik gorzowskiego AZS AWF zajął trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i musiał przebijać przez ćwierćfinał. W nim Głazunow pewnie zwyciężył, a w półfinale dopłynął na czwartym miejscu, który dał awans do finału. Wyścig finałowy nasz zawodnik ukończył na szóstej pozycji.

Dla naszych zawodników to koniec tego sezonu. Teraz czeka ich chwila odpoczynku i regeneracji, ale jeszcze w tym roku wrócą na zgrupowania, aby jak najlepiej przygotować się do olimpijskiego sezonu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości