• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Gorzów: Kierowcy jeżdżą pod prąd, aby skrócić sobie drogę

1 września 2023, 12:11, Marcin Kluwak
fot. KMP Gorzów
Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcach, którzy jeżdżą pod prąd przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Kamery miejskiego monitoringu tylko przez dwa dni zarejestrowały kilku kierowców, którzy wyjeżdżając z parkingu koło biblioteki, postanowili skrócić sobie drogę i pojechać pod prąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie od mieszkańców o kierowcach, którzy łamią przepisy ruchu drogowej przy ul. Kosynierów Gdyńskich koło Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ze relacji gorzowian wynikało, ze kierujący, którzy korzystają z pobliskiego parkingu, nie stosują się do przepisów i jadą pod prąd.

Już krótka obserwacja tego miejsca przez operatorów miejskiego monitoringu potwierdziła, że do takich wykroczeń dochodzi i nie jest to pojedyncza sytuacja. Kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod prąd chcą sobie w ten sposób skrócić drogę.

- W czwartek trzech kierowców pojechało pod prąd, w piątek kolejnych dwóch. Z tego, co zarejestrowały kamery monitoringu, samochody są na gorzowskich tablicach rejestracyjnych, więc są to kierowcy stąd, którzy doskonale orientują się, jak wygląda organizacja ruchu w tym miejscu. Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Materiał wideo wraz z numerami tablic rejestracyjnych trafił już do policjantów zajmujących się wykroczeniami. Kierowcy będą musieli niedługo się tłumaczyć ze swojego zachowania. Za jazdę pod prąd grozi 250 zł mandatu oraz 5 punktów karnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości