• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Podjechał samochodem i wyrzucił szczeniaczki w krzaki. Maluchy szukają nowego domu!

1 września 2023, 11:00, Marcin Kluwak
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl"
Cztery małe szczeniaczki zostały wyrzucone w krzaki w okolicach schroniska przy ul. Fabrycznej w Gorzowie. Pisk maluchów usłyszała kobieta, która przyjechała zaadoptować psa i wyszła z nim na spacer. Szczeniaczki były głodne, całe mokre i przerażone. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl prosi o pomoc i szuka domów dla maluchów.
Ludzkie okrucieństwo w przypadku porzucania zwierząt nie zna granic. Tym razem w czwartek 31 sierpnia ktoś podjechał samochodem w rejon schroniska przy ul. Fabrycznej i wyrzucił cztery 6-tygodniowe szczeniaczki w krzakach.

- Kolejne ofiary ludzkiej bezmyślności. Po co sterylizować? Przecież można maluchy wyrzucić jak śmieci i odjechać... Szczeniaczki zostały wyrzucone na pastwę losu i pewną śmierć. Na szczęście zostały w porę zauważone przez kobietę, która przyjechała do naszego schroniska zaadoptować psa. Kobieta, kiedy poszła z psem na spacer, tuż za schroniskiem usłyszała pisk. Kiedy podeszła bliżej, zobaczyła cztery szczeniaczki w krzakach, które były głodne, wystraszone i zapchlone, a do tego całe mokre, bo padał deszcz. Nasza wolontariuszka od razu pobiegła z transporterem aby zabrać maluchy – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Izabela Kunicka ze Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl", które jest administratorem schroniska "Azorki".

Jak podkreśla Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl", schronisko to nie miejsce dla psich dzieci. Maluchy są tam bardzo zagrożone, ponieważ nie mają odporności. Dlatego poszukiwane są dla nich kochające i odpowiedzialne domy.

Jeżeli ktoś nie może zaadoptować szczeniaczka, a chciałby pomóc, to może przywieźć do schroniska mleko dla szczeniąt oraz mokrą karmę junior. Schronisko można wspomóc również finansowo. W tytule przelewu należy wpisać "szczeniaczki".

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AZYL

Fabryczna 97, 66-400 Gorzów Wlkp.

BGŻBNP Bankowość Detaliczna w Warszawie

06 1750 0012 0000 0000 4002 9761

BIC BGŻBNP : RCBWPLPW

IBAN BGŻBNP: PL06175000120000000040029761

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości