• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nocny pościg ulicami Gorzowa. Kierowca audi był pijany i poszukiwany listami gończymi

30 sierpnia 2023, 10:42, Marcin Kluwak
fot. KMP Gorzów
Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę audi, ale ten zignorował policyjne sygnały i zaczął uciekać ulicami Gorzowa. Mężczyzna uderzył autem w bariery na Trasie Nadwarciańskiej i próbował uciekać dalej rozbitym autem. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać kierowcę. Okazało się, że 27-latek nie miał uprawnień, był pijany, a do tego poszukiwany listami gończymi.

W środę 30 sierpnia po godz. 2 w nocy gorzowscy policjanci zauważyli kierowcę audi, który przejechał przez linię podwójną ciągłą na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Spichrzowej. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca audi zignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe i zaczął uciekać ulicami miasta.

- Kierowca audi jechał przez kolejne skrzyżowania stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci o pościgu poinformowali inne patrole. Mężczyzna jechał z dużą prędkością ul. Spichrzową i Szpitalną. Przy Trasie Nadwarciańskiej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w bariery znajdujące się przy drodze. Próbował jeszcze uciekać uszkodzonym autem, ale nie zajechał za daleko – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kierowca audi został zatrzymany przy ul. Podmiejskiej. Policjanci wyskoczyli z radiowozu, podbiegli do kierowcy i wyciągnęli go z pojazdu. Okazało się, że 27-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą audi, nie ma uprawnień do kierowania, mało tego jest pod wpływem alkoholu, a także był poszukiwany listami gończymi.

- Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Był także poszukiwany listami gończymi, bo do odsiadki ma łącznie 1,5 roku więzienia. Pościg zakończy się dla niego kolejnymi zarzutami. Po ich usłyszeniu zostanie odwieziony do zakładu karnego – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości