• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Sportowe emocje w Gorzowie. Motocykliści będą rywalizować w Motogymkhana

28 sierpnia 2023, 16:05, Marcin Kluwak
fot. facebook.com/MotogymkhanaPoznan
W pierwszą sobotę września na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie odbędzie się V runda mistrzostw Polski w Motogymkhana. Jest to dyscyplina sportu motorowego, która polega na precyzyjnym pokonaniu toru sprawnościowego w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów.

Motogymkhana jest dyscypliną sportów motocyklowych, polegającą na precyzyjnym pokonaniu toru sprawnościowego oznaczonego pachołkami, złożonego ze slalomów, rotacji i innych figur, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów.

Motogymkhana w Gorzowie

W sobotę 2 września, czyli w ostatni weekend wakacji na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Podmiejskiej odbędzie się „Zakończenie wakacji z Motogymkhana ”. Zaplanowano m.in. V finałową rundę Mistrzostw Polski w Motogymkhana 2023 podczas, której będzie można obejrzeć rywalizację najlepszych zawodników z Polski. Odbędzie się również Miejska MotoGymkhana. To trzyetapowy konkurs dla motocyklistów z atrakcyjna nagrodą główną. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 9 i potrwa do godz. 17 na terenie gorzowskiego WORD-u.

Pojawi się również „Strefa 112”, na terenie której będą działać stoiska policji, Inspekcji Transportu Drogowego, straży pożarnej oraz ratowników medycznych. Organizowane będą pokazy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Podczas imprezy motocykliści z Gorzowa będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swoich pojazdów, a goście imprezy będą mogli przetestować motocykle spalinowe i elektryczne raz samochody, udostępnione przez partnerów wydarzenia oraz spróbować swoich sił w bezpiecznej jeździe na jednym kole na motocyklu czy też zasiąść za sterami koparki.

Gorzowskie klasyki wieczorową porą

Prosto z WORD-u, fani motoryzacji będą mogli przejechać na plac Grunwaldzki. Tutaj w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego, odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Gorzowskie Klasyki Wieczorową Porą”. Organizowane przez Automobilklub Gorzowski spotkania z klasyczną motoryzacją mają na celu m.in. zapoznać mieszkańców z zabytkowymi już niekiedy modelami samochodów, dać szansę na spotkanie i rozmowę z miłośnikami starych pojazdów oraz poznanie wyjątkowych historii poszczególnych pojazdów. Klasyczne pojazdy na placu Grunwaldzkim będzie można oglądać w sobotę, 2 września w godz. 16-19.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości