• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Srebro mistrzostw Europy Martyny Jankowskiej

27 sierpnia 2023, 12:39, Dawid Lis
Źródło: PZTW/Julia Kowacic
W dniach 26-27 sierpnia w niemieckim Krefeld odbywały się Mistrzostwa Europy do lat 23. Na tej imprezie startowała Martyna Jankowska z AZS AWF Gorzów, która wróci z srebrnym medalem.

Początkowo Polski Związek Towarzystw Wioślarskich publikując składy na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy prezentował Martynę Jankowską w czwórce bez sterniczki. Ostatecznie zawodniczka AZS AWF Gorzów wystartowała w dwójce bez sterniczki z Barbarą Jęchorek z Posnanii Poznań.

Polki w biegu preeliminacyjnym zajęły drugie miejsce z czasem 7:53,36. Najlepsze były Rumunki, które prowadziły od początku do mety, powiększając na dystansie swoją przewagę. Rywalki dopłynęły o 12 sekund przed biało-czerwonymi.

W finale Martyna Jankowska z Barbarą Jęchorek od początku wiosłowały mocno, prowadząc przed Rumunkami. Na pierwszym pomiarze ta różnica była minimalna, biało-czerwone były z przodu o 0,06 sekundy. Na półmetku to już Rumunki prowadziły o pół sekundy, a w drugiej części dystansu tę różnicę powiększały. Polki na dystansie obroniły drugą pozycję i wywalczyły srebrne medale, a do pierwszej łódki straciły 5,5 sekundy. Podium uzupełniły Austriaczki.

Wyniki finału dwójek bez sterniczki:
1. Rumunia - 7:33,55
2. Polska - 7:39,09
3. Austria - 7:42,99
4. Grecja - 8:04,77

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości