• Jakość powietrza (CAQI): 34

Wiktor Głazunow wicemistrzem świata w czwórce!

26 sierpnia 2023, 12:43, Dawid Lis
Źródło: TVP Sport
Co się nie udało w C1, udało się w C4. Polacy zajęli drugie miejsce w finale mistrzostw świata na 500 metrów. Wiktor Głazunow ma medal mistrzostw świata!

Dużo czasu na odpoczynek Wiktor Głazunow nie miał, bo około 35 minut po zakończeniu startu w jedynce musiał stać już na starcie kanadyjskiej czwórki na 500 metrów. Z zawodnikiem AZS AWF Gorzów w łódce płynęli Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak i Norman Zezula.

W tej konkurencji nie było eliminacji, więc od razu wszystkie osiem osad płynęło w finale. Polacy od początku byli w czołówce, mocno wiosłowali. Walka o medale jednak była do samego końca. Najszybciej na metę wpłynęli Hiszpanie, którzy blisko dwie sekundy byli przed biało-czerwonymi. Nasi reprezentanci jednak wygrali rywalizację z Ukraińcami i zajęli drugie miejsce, wywalczając srebro i tytuł wicemistrzów świata w C4 na 500 metrów.

Tym samym Wiktor Głazunow dołączył do Oleksija Koliadycha i Anny Puławskiej i także wróci z Duisburga z medalem. To trzeci medal dla gorzowskich zawodników, a piąty w sumie dla reprezentacji Polski.