• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

AH Hardt – najbardziej doświadczony producent instalacji odgromowej w Polsce

25 sierpnia 2023, 10:31, Artykuł partnera
Pomimo wielu wspominających o tym przepisów i wymogów prawnych, inwestorzy nie zawsze kwapią się do montażu instalacji odgromowej na wznoszonych przez siebie obiektach. Zwracają natomiast uwagę na inne formy ochrony, jak chociażby systemy antywłamaniowe czy też przeciwpożarowe. Szkody, jakie może wyrządzić błyskawica, są niejednokrotnie drastyczne w skutkach, a lekceważenie ochrony odgromowej znacznie zwiększa ryzyko pojawienia się strat materialnych.

Zadaniem instalacji odgromowej jest przejęcie całkowitej energii pioruna, a w dalszym kroku przekazanie jej bezpiecznie do ziemi. Aby taki efekt osiągnąć i zapewnić konstrukcji całkowitą ochronę, warto zaufać specjalistom z firmy AH Hardt. To przedsiębiorstwo od wielu lat zajmujące się produkcją części oraz montażem instalacji odgromowej na nawet najbardziej skomplikowanych typach budynków. Podejście ekspertów do tematu jest zawsze w pełni profesjonalne, a oprócz pełnej funkcjonalności gwarantują oni również znakomity efekt wizualny.

Doświadczenie i renoma specjalistów – priorytet w zabezpieczeniu przed wyładowaniami

Instalacja odgromowa musi być zawsze solidnie wykonana i odpowiadać za skuteczne odprowadzenie zgromadzonego ładunku elektrycznego do gruntu. Po trafieniu piorunem w iglicę, natężenie prądu elektrycznego jest na niej ogromne – brak ciągłości instalacji nie zapewni więc bezpieczeństwa, a stopień zagrożenia może być nawet większy niż gdyby nie znajdowała się tam żadna ochrona. Chcąc każdego dnia spać spokojnie, warto powierzyć tę pracę ekspertom z firmy AH Hardt, którzy w krótkim czasie stworzą system odgromowy bazujący na ich własnych częściach.

Producent i wykonawca instalacji odgromowych AH Hardt posiada niemal 37-letnie doświadczenie w branży. To wynik robiący spore wrażenie i świadczący o rzeczywistym poziomie realizacji powierzanych zleceń. Podczas istnienia działalności, eksperci byli odpowiedzialni za masę skomplikowanych projektów, których wykonawstwo miało ogromny wpływ na wzrost renomy wśród klientów i konkurencji.

Instalacja odgromowa – czy da się estetycznie i zgodnie z normami?

Montaż systemu odgromowego wymaga sporych umiejętności, ale i ogromnej wiedzy. Usługi te wykonywane są przez specjalistów z branży elektrycznej, dokładnie znających wszystkie obowiązujące normy i ustawy z tej dziedziny. Zdecydowaną podstawą z zakresu projektowania instalacji odgromowej jest norma PN-EN 62305. Organy odpowiadające za wprowadzanie tych przepisów nieustannie dążą do ich ulepszenia, przez co każdy projektant systemów odgromowych powinien na bieżąco śledzić wprowadzane modernizacje.

Zapisy zebrane w normach dzielą się na cztery części, z których każda uwzględnia odrębny dział i zajmuje się poszczególnym etapem montażu instalacji. Część 3 normy PN-EN 62305, z której najczęściej korzystają specjaliści opisuje zasady i wytyczne dotyczące ochrony różnych typów budynków i infrastruktury technicznej przed skutkami uderzeń piorunów. Ważne jest, by elementy systemu odgromowego były wysokiej jakości, a także posiadały niezbędne certyfikaty poparte badaniami. Wszystkie produkty dostępne w sklepie firmowym AH Hardt są zgodne z normami i zdolne do montażu różnego rodzaju systemów odgromowych.

Wielu inwestorów postanawia zrezygnować z tego typu zabezpieczenia, w obawie o wygląd i estetykę swojego budynku. Specjaliści z firmy AH Hardt doskonale rozumieją ten problem i montują piorunochrony niemal idealnie dopasowane do kształtu budynku. Równe odstępy między uchwytami oraz skrycie poprowadzone przewody odgromowe – to rzeczy, o których niezależnie od konstrukcji pamięta się podczas montażu.

Dobór solidnych części potwierdza jakość wykonania

AH Hardt do montażu instalacji odgromowych używa tylko i wyłącznie produkowanych przez siebie części. Jakość tych wyrobów potwierdzają oczywiście certyfikaty zgodności z ISO, a także opinie samych klientów, którzy w ostatnich latach zdecydowali się na montaż piorunochronów tej firmy. Różnego rodzaju uchwyty i złącza odgromowe, a także szeroki wybór przewodów i bednarek – to powody, dla których warto odwiedzić sklep internetowy tej działalności. Dodatkowym plusem może być fakt, iż to właśnie AH Hardt posiada w swoim zakładzie jedyną w Polsce cynkownię elektrolityczną. To bez wątpienia ogromna przewaga na tle konkurencji.

Niejednokrotnie zdarza się, iż klienci nie wiedzą do końca, które z komponentów będą pasować do ich konstrukcji. Wtedy warto skorzystać z pomocy specjalistów z AH Hardt, którzy chętnie doradzą nie tylko w wyborze samych części, ale i przedstawią wiele przydatnych informacji dotyczących samego montażu. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również zadowolenie inwestora z przebiegu współpracy.

Indywidualne podejście do klienta – rzadkość w branży wykonawczej

Opinie o AH Hardt mogą być jedynie potwierdzeniem, że działalność tą odznacza indywidualne podejście dla każdego klienta. Poszczególne budynki w mniejszym lub większym stopniu mogą się od siebie różnić – w zakresie instalacji odgromowej również nie powinno się traktować ich tak samo. Współpraca z tą firmą zawsze odbywa się w przyjemnej atmosferze, a zadowolenie klienta z wykonanych usług jest najlepszym wynagrodzeniem dla specjalistów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości