• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Burze z ulewnym deszczem w Gorzowie. IMGW ostrzega

18 sierpnia 2023, 08:01, Marcin Kluwak
fot. Maja Wesołowska
Na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego prognozowane są burze, którym będzie towarzyszył ulewny deszcz. Lokalnie może spaść nawet 35 litrów na 1 metr kwadratowy. Porywy wiatru mają dochodzić do 80 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w w piątek 18 sierpnia ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, które mogą pojawić się na terenie Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego, a także na pozostałym obszarze województwa lubuskiego. - Ze względu na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy stopień – podkreśla IMGW.

Jak wynika z prognozy, burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie od 20 do 35 litrów na 1 metr kwadratowy. Natomiast porywy wiatru mogą wynieść do 80 km/h. Miejscami będzie padał również grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13 do godz. 22 w piątek 18 sierpnia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości