• Dziś 28°/16°
 • Jutro 29°/16°
 • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Czym się charakteryzują najlepsze wirtualne biura?

14 sierpnia 2023, 09:45, Artykuł partnera
Wirtualne biuro to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia przedsiębiorcy zarejestrowanie firmy bez konieczności przebywania pod danym adresem. Bez ponoszenia wysokich kosztów można zyskać biuro w prestiżowej lokalizacji, a swoją pracę wykonywać w dowolnym miejscu na świecie. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem wirtualnego biura dla swojej firmy, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby wybrać najlepiej.

Co to jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to usługa, która polega na outsourcingu obsługi biurowej bez obowiązku fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu. Przedsiębiorca, nawet jeśli pracuje w pojedynkę, musi zarejestrować firmę pod jakimś adresem. Wirtualne biuro to umożliwia, jeśli z jakichś powodów nie możemy użyć adresu domowego czy wynajmować biura stacjonarnego. Korzystając z wirtualnego biura, zyskujemy adres do rejestracji oraz adres do korespondencji. W ramach comiesięcznego abonamentu przesyłki są odbierane, o czym przedsiębiorca jest natychmiast informowany. Wszystkie dodatkowe usługi wiążą się z dodatkową opłatą. Zakres pakietu ujęty jest w podpisywanej z wirtualnym biurem umowie.

Wirtualny adres dedykowany jest przede wszystkim osobom pracującym online, zwłaszcza freelancerom: copywriterom, marketingowcom, headhunterom czy osobom zajmującym się księgowością. Każdy, kto nie potrzebuje biura na stałe, z pewnością dostrzeże zalety wirtualnego posiadania wirtualnego biura. Usługę tę warto rozważyć również w celu otwarcia oddziału w nowym mieście.

Czego nie może zabraknąć w wirtualnym biurze?

Najlepsze wirtualne biura nie ograniczają się tylko do obsługi korespondencji. Przedsiębiorcy mogą skorzystać w nich z licznych usług, które znacznie usprawniają prowadzenie działalności. Dodatkowe udogodnienia, z jakich można skorzystać w wirtualnym biurze Beyond Office w Warszawie, to m.in.:

 • skanowanie poczty,
 • usługi biura rachunkowego,
 • wynajem sali konferencyjnej,
 • pomoc w rejestracji spółki,
 • możliwość umieszczenia tabliczki informacyjnej z nazwą firmy.

Pod wirtualnym adresem znajduje się przeważnie dobrze wyposażona przestrzeń biurowa. Dlatego jeśli przedsiębiorca, ma potrzebę odwiedzenia tego miejsca, np. w celu spotkania z klientem, zastanie na miejscu niezbędny sprzęt biurowy, drukarkę, internet, a także dobrze wyposażoną kuchnię.

Jeśli zależy Ci, żeby od czasu do czasu przenieść się z pracą do wirtualnego biura, wybierz miejsce, które jednocześnie oferuje przestrzeń coworkingową. Będziesz mógł wówczas wynająć biurko na godziny i popracować w otoczeniu innych przedsiębiorców. To świetna okazja na zdobycie nowych znajomości nie tylko biznesowych, ale też tych mniej formalnych.

Najważniejsze cechy wirtualnego biura

 • Niski koszt posiadania biura – miesięczny abonament to niewielki wydatek w porównaniu z tradycyjnym wynajmem przestrzeni biurowej. Jest to rozwiązane przydatne szczególnie dla przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć koszty prowadzenia działalności, a jednocześnie zależy im na prestiżowej lokalizacji.
 • Rozpoznawalny adres firmy to reklama sama w sobie – decydując się na wirtualne biuro w centrum dużego miasta, wzmacniasz swój wizerunek i przyciągasz więcej klientów.
 • Opłaty za wirtualne biuro można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i odliczyć je od podatku.
 • Ochrona prywatności – wirtualne biuro zapewnia adres do rejestracji i korespondencji, dzięki czemu w sprawach firmowych nie trzeba posługiwać się prywatnymi danymi adresowymi.
 • Oszczędność czasu – w wirtualnym biurze nie musisz przebywać na co dzień, dzięki czemu nie musisz też tracić cennych godzin na dojazdy. Zyskujesz więcej czasu na rozwijanie firmy i odpoczynek po pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wirtualnych biur? Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości