• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Naturalne soki NFC – przyszłość zdrowego stylu życia

14 sierpnia 2023, 09:42, Artykuł partnera
Soki NFC, czyli nieskondensowane, zdobywają coraz większą popularność wśród osób dbających o swoje zdrowie i preferujących naturalne produkty spożywcze. W przeciwieństwie do soków z koncentratu, które są przechowywane w formie zagęszczonej i później rozcieńczane w celu spożycia, soki NFC są wytwarzane bezpośrednio ze świeżych owoców.

Jak powstają soki NFC?

Proces produkcji polega w tym przypadku, rozpoczyna się od wyciśnięcia lub wytłoczenia soku prosto z owoców. Cytrusy umieszcza się w przemysłowych wyciskarkach, a takie owoce jak jabłka czy gruszki trafiają do specjalnej prasy. Niektóre tłocznie soków posiadają oba rodzaje urządzeń, dlatego mogą zaoferować szerszy wybór produktów. Sok jest następnie delikatnie filtrowany i pasteryzowany w niskiej temperaturze. Dzięki temu zachowuje swoje naturalne właściwości, bogactwo składników odżywczych oraz wyjątkowy smak. Dobry producent soków NFC dba o to, by jego wyroby nie zawierały już żadnych dodatków chemicznych ani sztucznych konserwantów.

Dlaczego warto pić soki NFC?

Świeże owoce są bogate w witaminy, minerały, przeciwutleniacze i błonnik. Dzięki procesowi produkcji, który ma miejsce w tłoczni soków NFC, te cenne składniki są zachowane w największym stopniu, a my możemy dbać o naszą dietę.

Istotny jest również smak. Brak dodatków chemicznych czy sztucznych aromatów, sprawia, że jest on bardziej autentyczny i zbliżony do smaku świeżych owoców. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą delektować się walorami prawdziwych owoców przez cały rok, niezależnie od sezonu.

Warto również podkreślić, że wybierając tego typu produkty NFC, wspieramy lokalnych producentów soków NFC oraz rolników. Takie soki są zwykle produkowane ze świeżych owoców, pochodzących z regionu, co przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki i zachowania różnorodności regionalnych smaków. Niektóre tłocznie soków prowadzą także własne uprawy.

Ważne jest, aby wybierać soki z certyfikowanymi, organicznymi owocami, które są uprawiane bez użycia pestycydów i sztucznych nawozów. Takie soki są bardziej naturalne i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Decydując się na produkty z tłoczni soków, kształtujemy zdrowe postawy konsumenckie i wybieramy zdrowy styl życia.

Czy picie soków NFC jest korzystne dla zdrowia?

Jedzenie owoców w ich naturalnej formie dostarcza nie tylko składników odżywczych, ale także błonnika, który pomaga w utrzymaniu zdrowego układu trawiennego, reguluje poziom cukru we krwi i zapewnia uczucie sytości. Nie zawsze jednak mamy ochotę na całe owoce, bywa także, że trudno przekonać do nich dzieci. Soki NFC są produktami najbardziej zbliżonymi do całego, surowego owocu, mogą więc być dobrym uzupełnieniem płynnej diety.

Jeśli więc trudno nam spożywać wystarczającą ilość owoców w codziennym menu, postawmy na wyroby od sprawdzonego producenta soków NFC.

Pamiętajmy jednak, że nawet surowe owoce zawierają cukry proste, dlatego osoby z cukrzycą czy nadwagą powinny zwracać uwagę na ilość soków owocowych w swojej diecie i nie przesadzać z nimi.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://naszatlocznia.pl/

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości