Wiadomości

Anders Thomsen w przejmującym nagraniu ze szpitala. Czeka na operację

14 sierpnia 2023, 09:25, Anna Kluwak
fot. Eurosport/facebook.com/AndersThomsenSpeedway
Zawodnik Stali Gorzów Anders Thomsen wciąż przebywa w szpitalu po dramatycznym wypadku w Grand Prix Łotwy. Thomsen doznał wstrząśnienia mózgu oraz złamania ręki i żeber. W przejmującym nagraniu prosto ze szpitalnego łóżka dziękuje kibicom za wsparcie i przyznaje, że czeka na operację, ponieważ jego uraz jest skomplikowany.

Podczas Grand Prix Łotwy w Rydze, które odbyło się w sobotę 12 sierpnia doszło do dramatycznego wypadku z udziałem Andersa Thomsena. Zawodnik Stali Gorzów uderzył w bandę i przeleciał przez nią, upadając na pasie bezpieczeństwa. Thomsen na chwilę stracił przytomność, a następnie został zabrany do szpitala. Niestety lista obrażeń okazała długa. - Wstrząśnienie mózgu, złamana lewa ręka i cztery żebra. Brak innych obrażeń. Mogło być znacznie gorzej – przekazał Jan Daniel Veilgaard Thomsen, ojciec Andersa Thomsena.

Niestety to były bardzo złe wiadomości dla Stali Gorzów, która w niedzielę 13 sierpnia podejmowała na własnym torze drużynę Włókniarza Częstochowa w pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy play-off. Brak Thomsen był bardzo odczuwalny, a jadący za niego 18-letni Mathias Pollestad nie był w stanie poradzić sobie z żadnym z zawodników rywali. Stal Gorzów przegrała ostatecznie 41:49 z Włókniarzem Częstochowa.

Anders Thomsen w szpitalu. Thomsen nagrał film prosto ze szpitalnego łóżka

W niedzielny wieczór Anders Thomsen opublikował w swoich mediach społecznościowych przejmujące nagranie prosto ze szpitalnego łóżka. Dziękował w nim za wsparcie i przyznał, że czeka go operacja.

- Cześć wszystkim. Chcę podziękować za wszystkie wiadomości i wsparcie. To naprawdę wiele dla mnie znaczy. Czekam teraz na operację ręki. Jak się okazało, jest to dosyć skomplikowana sprawa, więc czekamy na naprawdę dobrego doktora. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Jeszcze raz chciałbym podziękować kibicom i Stali Gorzów, to jest naprawdę wspaniałe wsparcie. Dziękuję również mojej rodzinie i menadżerowi - mówił prosto ze szpitalnego łóżka Anders Thomsen, zawodnik Stali Gorzów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości