• Jakość powietrza (CAQI): 0
Wiadomości

Pogrom w Zielonej Górze. Stilon dostał kolejne lanie

12 sierpnia 2023, 20:26, Marcin Kluwak
Dziewięć bramek w zaledwie dwóch kolejkach stracili piłkarze gorzowskiego Stilonu. Biało-niebiescy polegli w Zielonej Górze w lubuskich derbach aż 1:4. Gorzowianie trzy bramki stracili w przeciągu 11 minut.

Gorzowski Stilon już po pierwszej kolejce - z aż 5 straconymi bramkami zajmował ostatnie miejsce w ligowej tabeli. I chociaż nasz dzisiejszy przeciwnik również przegrał poprzedni swój mecz i również był w strefie spadkowej, to jednak sobotnim mecze zielonogórska drużyna pokazała, że to ona jest lepsza na całej ziemi lubuskiej.

Pierwszą bramkę dla Lechii zdobył w 18 minucie Łukasz Tumala, na 2:0 podwyższył po kilku minutach Igor Bambecki. Trzeci gol padł w 29 minucie za sprawą Tomasza Matuszewskiego. Stilonowców ostatecznie dobił Mateusz Surożyński, który strzelił czwartą bramkę tuż po zmianie stron.

Honorowego gola dla gorzowskiego Stilonu strzelił Oliwer Siwozad. Było to w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.

Lechia Zielona Góra - KS Stilon Gorzów Wielkopolski 4:1 (3:0)

Łukasz Tumala 16, Igor Bambecki 23, Tomasz Matuszewski 27, Mateusz Surożyński 49 - Oliwer Siwozad 90+1