• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Złota Nikola przywitana w Gorzowie

9 sierpnia 2023, 09:37, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Złota medalistka Uniwersjady w Chinach została oficjalnie przywitana w Gorzowie. Na stadionie lekkoatletycznym czekali na nią rodzice oraz działacze. Były balony, szampan, kwiaty i łzy wzruszenia.

W środowy poranek 9 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie odbyło się oficjalne powitanie gorzowskich lekkoatletów z ALKS AJP - Nikoli Horowskiej i Łukasza Żoka, którzy wrócili z Uniwersjady w chińskim Chengdu.

Nikola Horowska wróciła do Gorzowa aż z trzema medalami! Wywalczyła dwa złota oraz jedno srebro. Zawodniczka ALKS AJP Gorzów była najlepsza w skoku w dal, skacząc 6,60 metra. Tuż za nią uplasowała się Magdalena Bokun i tym samym biało-czerwone wywalczyły dublet. Do tego złoto Horowskiej było setnym złotym medalem Akademickiej Reprezentacji Polski na Uniwersjadach!

-  Jestem szczęśliwa. Nie zakładałam od początku, że pojadę na tę Uniwersjadę zbierać medale, bo najważniejsza impreza dla mnie to były młodzieżowe mistrzostwa Europy, ale dyspozycje były bardzo wysokie, bo na tutaj na mistrzostwach Polski też je pokazałam. Cieszę się, że przejechałam na drugi koniec świata i  mogłam pokazać się z tak dobrej strony- mówiła na spotkaniu w Gorzowie Nikola.

@gorzowianin.com Złota Nikola przywitana w Gorzowie #nikolahorowska #uniwersjada #gorzow #lekkoatletyka ♬ oryginalny dźwięk – gorzowianin.com - gorzowianin.com

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

1/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

2/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

2/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

3/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

3/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

4/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

4/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

5/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

5/5 Złota Nikola przywitana w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości