• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Młodzi kajakarze z Gorzowa z medalami MP na poznańskiej Malcie

6 sierpnia 2023, 16:54, Marcin Kluwak
Źródło: Fb/WZKaj
Worek medali przywożą zawodnicy obu gorzowskich klubów z rozgrywanych w Poznaniu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym.

W sobotę 4 sierpnia w zawodach na poznańskiej Malcie wzięło udział ponad 500 kajakarzy z 57 polskich klubów, którzy rywalizowali w 38. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz 22. Mistrzostwach Polski Młodzików. W tej drugiej rywalizacji złote medale trafiły też do zawodników z Gorzowa.

W sobotę trzy złote medale zawodników GPower Gorzów

W pierwszym dniu zawodów w Poznaniu troje zawodników KS Gpower Gorzów  zdobyło złote medale Mistrzostw Polski Młodzików. W finale K1 2000m kobiet najlepsza była Julia Kamieniecka, druga linię mety minęła jej koleżanka klubowa - Katarzyna Dyjak.

W konkurencji K1 2000m młodzików, złoto wywalczył Maciej Bargiel, trzeci był Bartosz Kulpa. W K1 2000m mł na pierwszym miejscu zameldował się też Mikołaj Kleist (KS GPower Gorzów). Złoto wywalczyli też: Maciej Bargiel i Bartosz Kulpa z KS GPower Gorzów w finale K2 2000m młodzików.

W finale K2 na 1000m w kategorii U23 srebrny medal wywalczyli zawodnicy KS Admira Gorzów: Tomasz Burko i Wojciech Ratajczak. Doskonały występ drugiego dnia mistrzostw odbywających się na poznańskiej Malcie zaliczyła też Julia Olszewska z KS AZS-AWF Gorzów Wielkopolskim. Zdobyła ona złoty medal w konkurencji K1 na 200 metrów kobiet

W drugim dniu zawodów na poznańskiej Malcie, zawodnicy i zawodniczki zmagali się dodatkowo z dość mocno padającym deszczem. 

W niedzielę trzecie miejsce w finale C2 1000m K wywalczyła ekipa w składzie Emilia Ponomarenkow i Karolina Bezuhla. W finale K2 2000m K mł, który został rozegrany w niedzielę, bezkonkurencyjne były gorzowianki. Zawodniczki KS GPower Gorzów wygrały tę konkurencję. Julia Kamieniecka i Katarzyna Dyjak nie miały sobie równych. Do mety dotarły o 32 sekundy przed swoimi rywalkami. 

W finale K2 2000m K mł, który został rozegrany w niedzielę, bezkonkurencyjne były gorzowianki. Zawodniczki KS GPower Gorzów wygrały tę konkurencję. Julia Kamieniecka i Katarzyna Dyjak nie miały sobie równych. Do mety dotarły o 32 sekundy przed swoimi rywalkami. 

W kolejnym wyścigu - tym razem K2 2000m M mł, srebrny medal wywalczył duet KS GPower Gorzów - Mikołaj Kleist i Jakub Gaber, natomiast  o podium w finale C2 na 1000 metrów otarli się Tomasz Szumski i Wiktor Zaborowicz z Admiry Gorzów.

Praktycznie na samym końcu niedzielnych zawodów, srebrny medal wywalczyła osada KS AZS-AWF Gorzów w składzie: Paweł BUDNIK, Yevhen LOPATKIN, Tomasz SZUMSKI i Wojciech WOŹNY. W finale C4 1000m młodzików ulegli oni jedynie osadzie z Bydgoszczy, przypływając do mety niecałe 8 sekund za nimi.

Worek medali dla gorzowskich kajakarzy

W klasyfikacji medalowej w kategorii młodzików wygrywa KS GPower Gorzów, który zdobył 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Zawodnicy KS AZS-AWF wywalczyli łącznie 3 medale - 1 srebrny i 2 brązowe. W kategorii U23 - KS AZS-AWF Gorzów wywalczył 1 złoty medal, a gorzowska Admira - jeden srebrny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości