• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Oskar Paluch powalczy o tytuł najlepszego juniora w Europie

3 sierpnia 2023, 12:08, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W sobotę 19 sierpnia młodzi żużlowcy powalczą o tytuł najlepszego zawodnika Europy poniżej 19 roku życia. Wśród nich będzie junior Stali Gorzów Oskar Paluch. Młody żużlowiec z Gorzowa chce stanąć na podium prestiżowych zawodów przed własną publicznością.

Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim po raz drugi w tym sezonie będzie gościł plejadę najlepszych młodych żużlowców. W sobotę 19 sierpnia o godzinie 17 na stadionie odbędą się prestiżowe zawody WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship, czyli mistrzostwa Europy juniorów, którzy mają poniżej 19 lat.

Na liście jest aż 5 Polaków, w tym Oskar Paluch ze Stali Gorzów. Oprócz juniora żółto-niebieskich o miano najlepszego żużlowca Europy U-19 powalczy również Krzysztof Lewandowski, Damian Ratajczak, Wiktor Przyjemski i Antoni Mencel. Dla wszystkich tych zawodników będzie to doskonała okazja, by sprawdzić się na tle zagranicznych rywali oraz powalczyć o medale zawodów europejskiej rangi.

- Będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o miejsce na podium. Fajnie, że zawody odbędą się w Gorzowie, czyli na moim domowym torze. Nie czuję się przez to faworytem, ale dużo tutaj jeżdżę, znam dobrze tę nawierzchnię i na pewno będzie to moim atutem. Lubię się ścigać w międzynarodowych zawodach, bo jeżdżą w nich najlepsi rówieśnicy i dobrze jest się sprawdzić na ich tle - komentuje Oskar Paluch, wychowanek Stali Gorzów.

Lista startowa WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship w Gorzowie

1. Krzysztof Lewandowski (Polska, Apator Toruń)

2. Oskar Paluch (Polska, Stal Gorzów)

3. Daniel Thompson (Wielka Brytania)

4. Casper Henriksson (Szwecja)

5. Wiktor Przyjemski (Polska, Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

6. Mathias Pollestad (Norwegia)

7. Norick Blodörn (Niemcy)

8. Jonny Wynant (Niemcy)

9. William Drejer (Dania)

10. Nazar Parnitskiy (Ukraina)

11. Jesper Knudsen (Dania)

12. Sebastian Kössler (Austria)

13. Nicklas Aagaard (Dania)

14. Antoni Mencel (Polska)

15. Anže Grmek (Słowenia)

16. Damian Ratajczak (Polska, Unia Leszno)

Rezerwowi

17. Niklas Holm Jakobsen (Dania)

18. Matouš Kamenik (Czechy)

Ceny biletów na mistrzostwa Europy juniorów U-19 w Gorzowie

Kibice mogą już kupować wejściówki na mistrzostwa Europy juniorów U-19 w Gorzowie. Bilety można kupować przez serwis bilety.stalgorzow.pl.

Sektory 1-10: bilet normalny – 15 zł, bilet junior 7-15 lat – 5 zł, dzieci do lat 6 włącznie - bezpłatnie z pełnoletnim opiekunem. Trybuna Główna - sektory 18 i 19: bilet normalny – 50 zł, dzieci do lat 6 włącznie - bezpłatnie z pełnoletnim opiekunem. Posiadacze karnetów Stali Gorzów na sezon 2023 - wejście za okazaniem karnetu.

W dniu zawodów, od godz. 10 bilety i programy będą dostępne także w sklepie kibica przy stadionie im. E. Jancarza. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości