• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nikola Horowska z ALKS AJP Gorzów ze złotem na Uniwersjadzie w Chengdu

2 sierpnia 2023, 14:39, Dawid Lis
Źródło: Eurosport
Jeszcze parę dni temu cieszyła się przed własną publicznością ze złota Mistrzostw Polski, a już na szyi naszej zawodniczki zawisł kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu.

W sobotę wieczorem Nikola Horowska zdobyła złoty krążek Mistrzostw Polski seniorów ze skokiem na odległość 6,61 metra, co jednocześnie stało się jej rekordem życiowym. Czasu na odpoczynek i świętowanie jednak reprezentantka ALKS AJP Gorzów nie miała, ponieważ w niedzielę rano reprezentacja Polski wylatywała z Berlina do chińskiego Chengdu na Letnią Uniwersjadę, która planowana była na 2021 rok i z powodów pandemii organizowana jest dopiero teraz.

We wtorek Nikola Horowska w eliminacjach skoku w dal na Uniwersjadzie skoczyła 6,35 metra w drugiej próbie i bez problemów awansowała do finału. W środę, w walce o medale, nasza zawodniczka rozpoczęła od wyniku 6,33 metra, co dawało jej prowadzenie. Jednak w czwartej próbie skoczyła jeszcze dalej, 6,60 metra i właśnie tym rezultatem przypieczętowała złoto Uniwersjady!

Nikola Horowska powinna jeszcze wystartować w biegu na 200 metrów oraz w sztafecie 4x100 metrów. Indywidualny bieg eliminacyjny 22-letniej zawodniczki planowany jest na środę, a ewentualne półfinały i finał na czwartek. Eliminacje sztafet natomiast odbędą się w sobotę, a finały w niedzielę.

W chińskim Chengdu jest także Łukasz Żok, który także będzie startował w biegu na 200 metrów oraz w sztafecie 4x100 metrów. I jego kalendarz startów jest identyczny, jak w przypadku Nikoli Horowskiej. Eliminacje drugiego z zawodników gorzowskiego klubu zaplanowane są na środę, a półfinały i finał odbędą się w czwartek. Męska sztafeta 4x100 metrów również swój start rozpocznie w sobotę, jak w przypadku kobiecej drużyny, a finały zaplanowane są na niedzielę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości