• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 29 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Spodnie motocyklowe – rodzaje i właściwości

1 sierpnia 2023, 15:42, Artykuł partnera
Spodnie motocyklowe to obok kurtki najważniejszy element podstawowego ubioru motocyklisty. Pełnią funkcję ochronną podczas zdarzeń drogowych i zabezpieczają przed chłodem, wiatrem oraz deszczem. Ponadto wyróżniają się wytrzymałością, wysokim komfortem użytkowania i estetycznym wyglądem. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. materiałem, dodatkowymi właściwościami, zabezpieczeniami i zastosowaniem.

Spodnie motocyklowe – połączenie bezpieczeństwa i komfortu

Spodnie motocyklowe stanowią podstawowy ubiór motocyklistów zarówno w trakcie długich tras, jak i podczas krótkiej jazdy w mieście. Zapewniają wysoki poziom ochrony przed urazami i warunkami atmosferycznymi oraz gwarantują wysoki komfort, nawet w przypadku wielogodzinnej jazdy. Spodnie motocyklowe mają różne poziomy i certyfikaty bezpieczeństwa (AAA, AA i A). 

Wybrane modele są wyposażone w protektory kolan i bioder, czyli dodatkowe zabezpieczenie w przypadku zdarzeń drogowych. Ponadto niektóre spodnie posiadają zamek do stabilnego spięcia z kurtką motocyklową. Wersje przeznaczone do jazdy w chłodniejszych miesiącach mają wbudowaną podpinkę ocieplającą, która zapewnia komfort termiczny w trakcie jazdy w niższej temperaturze. Na rynku można znaleźć egzemplarze we wszystkich wariantach kolorystycznych, dzięki czemu wybór produktu dopasowanego do motocykla i indywidualnych preferencji użytkownika nie stanowi żadnego problemu. Szeroki wybór spodni można znaleźć tutaj: https://moto-tour.com.pl/pl/menu/spodnie-jeans-14135.html.

Rodzaje spodni motocyklowych 

Spodnie motocyklowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Ponadto poszczególne z nich różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również stopniem ochrony i przeznaczeniem. Spodnie tekstylne są wykonane ze stosunkowo lekkich, elastycznych i jednocześnie wytrzymałych tkanin. Doskonale sprawdzają się podczas jazdy miejskiej i krótkich wycieczek. Ich największą zaletą jest wysoki komfort użytkowania. Ponadto zapewniają podstawową ochronę przed warunkami atmosferycznymi. 

Z kolei spodnie skórzane wyróżniają się najwyższym poziomem ochrony. Zastosowanie grubej skóry, w połączeniu z dodatkowo wzmocnionymi łączeniami to dobry wybór dla osób, które poważnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa. Wersje ze skóry chronią nie tylko przed urazami, ale również przed warunkami atmosferycznymi, w tym wiatrem i deszczem. Niektóre spodnie są wyposażone w slidery kolan, ochraniacz kości ogonowej, szwy bezpieczeństwa i elementy odblaskowe.

Z jakimi modelami można jeszcze spotkać się na rynku?

Dużą popularnością cieszą się również spodnie motocyklowe jeansowe, wybierane m.in. przez miłośników klasycznych motorów. Zastosowanie grubego materiału, charakteryzującego się wysoką gramaturą, zapewnia ochronę w razie upadku. Spodnie jeans na motocykl są lekkie, rozciągliwe i co za tym idzie wygodne w użytkowaniu. Ponadto wyróżniają się podwyższoną odpornością na rozdarcia, przetarcia, przecięcia, a nawet promieniowanie UV. Niektórzy producenci wyposażają spodnie w dodatkową ochronę w postaci certyfikowanych ochraniaczy zabezpieczających biodra i kolana.

Osobną kategorią są spodnie Cross/Enduro/ATV wybierane przez posiadaczy motocykli Enduro, Cross oraz quadów (ATV). Spodnie tego typu występują m.in. w jaskrawej kolorystyce. Do ich produkcji wykorzystuje się lekkie i przewiewne materiały, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w trakcie jazdy w lesie, po piasku i bezdrożach. Niektóre egzemplarze są kompatybilne z ortezami zapewniającymi jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Bardzo ważną zaletą spodni Cross/Enduro/ATV jest szybkie czyszczenie i możliwość prania w pralkach. Z tego względu są chętnie wybierane przez osoby, dla których ważne jest bezproblemowe użytkowanie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości