Wiadomości

Czy konto bankowe można założyć online?

29 lipca 2023, 17:07, Artykuł sponsorowany
Człowiek przyzwyczaja się do wygody. Między innymi do tego, że zakupy można zrobić bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to bardzo ważne w czasach, kiedy człowiek nie ma czasu na odpoczynek, a tu jeszcze trzeba załatwić tyle rzeczy! Nie dziwi więc fakt, że każdy człowiek szuka możliwości załatwienia pewnych spraw online. I mają oni ku temu okazję. Internet ułatwia naprawdę wiele rzeczy.

Gdzie szukać interesujących informacji?

Łowcy okazji, którzy lubią szukać dla siebie interesujących informacji, udogodnień, mają ku temu doskonałą możliwość. Wystarczy bowiem spojrzeć na to, co w obecnych czasach jest w stanie udostępnić internet. Ciężko chyba wyobrazić sobie sytuację, żeby tego świata wirtualnego miało teraz zabraknąć? Chyba każda osoba poczułaby się jak małe dziecko błądzące we mgle.

Internet to jedyne takie źródło interesujących informacji, które jest w stanie tak naprawdę pomóc załatwić wiele rzeczy. Część z nich odnosi się do spraw bankowych. Nawet jeżeli chodzi o możliwość założenia konta bez konieczności wizyty w banku. Czy takie rzeczy są faktycznie możliwe?

Konto bankowe na odległość

Nastały czasy, w których możemy założyć konto bankowe przez internet od zaraz. Gdzie te czasy, gdzie trzeba było długo odstać w kolejce, a potem dopiero można było załatwić wszystkie formalności? Tak, te czasy już dawno minęły, a założenie konta nie zajmuje tak długiej ilości czasu.

Zdecydowana większość banków doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ich klienci tego wymagają od nich - znacznej ilości ułatwień, dzięki czemu w sposób bezproblemowy będzie można załatwić wiele spraw. Ponadto, aby przyciągnąć do siebie klientów, banki oferują czasami promocje. Jeśli myślimy nad założeniem konta, warto również na ten aspekt zwrócić uwagę. Dzięki temu być może przy okazji otrzymamy jakiś dodatkowy bonus. Oczywiście generalnie dobrą praktyką jest uważne zapoznanie się z ofertami różnych banków, aby wybrać dla siebie tę najbardziej odpowiednią. Każdy wie, na jakich usługach bądź też funkcjonalnościach zależy mu najbardziej.

Konto online

Czy samodzielne założenie konta na odległość jest trudne? Generalnie nie, natomiast trzeba przejść przez kilka formalności. Należy mieć przyszykowany przy sobie dowód osobisty oraz aparat. Dlaczego? Ponieważ placówka bankowa może wymagać zrobienia sobie zdjęcia, dzięki któremu będzie można uwiarygodnić czyjąś tożsamość. Bank będzie wymagać również zrobienia zdjęcia dowodu osobistego. Weryfikacja to istotny proces. Bank musi mieć pewność, że nikt się pod nas nie podszywa. Takie procedury są więc zabezpieczeniem także dla nas samych.

Gdy już przejdziemy przez cały proces, musimy podać swój adres. Przyjedzie pod niego kurier, który dostarczy nam do podpisania wszystkie istotne dokumenty. Dostaniemy również kopię umowy dla nas, a także kartę bankową, o ile takową zamówiliśmy.

Jak widać możliwe jest założenie konta bankowego bez fizycznej obecności w placówce. Niektórzy preferują załatwianie takich spraw w sposób stacjonarny, inni zaś preferują rozwiązania online.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości