• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mistrzostwa Polski w Gorzowie. Sporo zmieni się wokół stadionu lekkoatletycznego

21 lipca 2023, 13:27, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W dniach 27-29 lipca w Gorzowie odbędą się 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W związku z tym już od poniedziałku zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu lekkoatletycznego.

Gorzów ma w końcu stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w całym regionie. Stadion jest gorzowską perełką, która służy nie tylko lokalnym sportowcom, ale stanie się również areną ogólnopolskich zawodów.

W końcu miasto zostało organizatorem 99. PZLA Mistrzostw Polski. Będzie to pierwsza tego typu impreza, którą zorganizuje nasze miasto. Impreza zaplanowana jest w Gorzowie w dniach 27-29 lipca. W mistrzostwach Polski weźmie udział około 700 zawodników, którzy będą rywalizować w blisko 40 konkurencjach.

99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Gorzowie. Zmiany w organizacji ruchu wokół stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie

W związku z organizacją imprezy, już od poniedziałku 24 lipca zostanie zmieniona organizacja ruchu w pobliżu stadionu lekkoatletycznego. Chodzi przede wszystkim o Al. ks. Witolda Andrzejewskiego, ul. Krasińskiego i Dąbrowskiego.

W poniedziałek, 24 lipca rozpocznie się montaż trybuny mobilnej przy Al. ks. Andrzejewskiego. W związku z tym konieczne będzie zamknięcie odcinka prawego pasa ruchu Al. Ks. Witolda Andrzejewskiego prowadzącego w stronę ronda Wyszyńskiego na wysokości stadionu lekkoatletycznego.

Natomiast od środy 26 lipca 2023 r. prawy pas jezdni Al. Ks. Andrzejewskiego będzie wyłączony z ruchu od ul. Mieszka I do mostku nad rzeką Kłodawką. Prawy pas ruchu ul. Roosevelta czasowo będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo. Na czas mistrzostw zostanie zawieszony przystanek „Roosevelta” i zamknięty częściowo chodnik w rejonie stadionu. Ruch pieszych możliwy będzie po wygrodzonym pasie ruchu.

Natomiast od czwartku 27 lipca od godzin porannych wyłączona z ruchu zostanie ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Mickiewicza do stadionu oraz ul. Krasińskiego od ul. Dąbrowskiego do wysokości budynku nr 5.

Dojazd do podwórka przy ul. Krasińskiego możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Mieszka I, a na otwartym dla ruchu odcinku ul. Krasińskiego wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy z zakazem parkowania po stronie północnej.

W czasie imprezy nieczynny będzie również odcinek trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki na odcinku od ul. Krasińskiego do Al. Andrzejewskiego.

Darmowa komunikacja miejska w Gorzowie dla kibiców. Trzeba mieć bilet

Miasto wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie zdecydowało, że w dniach 27-29 lipca przejazdy komunikacją miejską dla kibiców będą bezpłatne. Jednak taka osoba musi posiadać bilet lub karnet na zawody.

Z kolei osoby, które postanowią wybrać się na imprezę samochodem, będą mogły zapar

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości