Wiadomości

Zabił seniorkę dla pieniędzy. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania w Gorzowie

19 lipca 2023, 18:45, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Nieznany sprawca zabił starszą kobietę w mieszkaniu przy ul. Broniewskiego w Gorzowie i ukradł pieniądze. Zabójca wciąż nie został zatrzymany. W środę na os. Staszica były prowadzone zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, prawdopodobnie narzędzia zbrodni.

Wracamy do zabójstwa starszej kobiety na os. Staszica, o którym portal gorzowanin.com informował jako pierwszy. Tragedia wydarzyła się we wtorek 18 lipca w jednym z mieszkań przy ul. Broniewskiego.

Według ustaleń śledczych do śmierci kobiety mogło dojść w godzinach porannych we wtorek, natomiast służby otrzymały zgłoszenie o odnalezieniu zwłok seniorki dopiero po południu. Prokuratura, póki co nie zdradza, w jakich okolicznościach została zamordowana 78-letnia kobieta. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która została zaplanowana na czwartek 20 lipca.

Natomiast w środę 19 lipca od samego rana trwały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Brało udział w nich kilkunastu policjantów, którzy sprawdzali garaże przy ul. Marcinkowskiego, wszystkie kontenery na ubrania oraz śmietniki znajdujące się w pobliżu ul. Broniewskiego, a także park Słowiański. - W rejonie parku Słowiańskiego od strony Słowianki chodzą policjanci, mają na rękach gumowe rękawiczki – napisała czytelniczka Ania. - Wszędzie pełno policji, przeszukują wszystko, co się da – poinformowała z kolei Agata.

Wszystko wskazuje na to, że policjanci szukali narzędzia zbrodni, którym miał być nóż. Trwają również poszukiwania sprawcy. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal gorzowianin.com, do zabójstwa 78-letniej kobiety doszło na tle rabunkowym. Z mieszkania miało zginąć 10 tys. zł.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości