• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pożar zboża na pniu koło Gorzowa. Dym widać z kilku kilometrów

18 lipca 2023, 12:38, Marcin Kluwak
fot. OSP Santocko
We wtorek doszło do pożaru zboża na pniu w miejscowości Baczyna koło Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych łącznie dziesięć zastępów straży pożarnej oraz trzy samoloty gaśnicze.

We wtorek 18 lipca o godz. 12.07 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze pola w Baczynie koło Gorzowa. Na miejsce zostało wysłanych dziesięć zastępów straży pożarnej oraz trzy samoloty gaśnicze.

- Kiedy strażacy dotarli na miejsce, zastali rozwinięty pożar zboża na pniu. Ogień objął powierzchnię około 2 hektarów i szybko się rozprzestrzenia. Trwa akcja gaśnicza, w której biorą udział duże siły i środki, w tym trzy samoloty gaśnicze lasów państwowych – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Duży słup, czarnego dymu unoszącego się nad polem widać z odległości kilku kilometrów. Straż pożarna otrzymała zgłoszenia o pożarze od mieszkańców m.in. z Racławia, Baczyny czy okolic Marwic.

AKTUALIZACJA

godz. 13.05 – Pożar już się nie rozprzestrzenia. Sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie. Spaleniu uległo około 20 hektarów zboża na pniu – komentuje Karol Brzozowski z Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie, który jest na miejscu pożaru w Baczynie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości