• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak pielęgnować suchą skórę głowy?

12 lipca 2023, 17:26, Artykuł partnera
Sucha skóra głowy objawia się nieprzyjemnymi symptomami. Najczęściej osoba, która cierpi z tego powodu, boryka się z uporczywym swędzeniem, powstającymi na delikatnej skórze głowy podrażnieniami, zaczerwienieniami, a w wyniku drapania — także krwawieniem. Zazwyczaj przy tej przypadłości doskwiera ogólnie odczuwany dyskomfort i łupież. Istnieją jednak sposoby, które ułatwiają walkę z przesuszoną skórą głowy i umożliwiają jej nawilżenie celem przywrócenia jej do zdrowia. Jak tego dokonać?

Co powoduje problem suchej skóry głowy?

Znając jedne z najczęstszych przyczyn suchej skóry głowy, zdecydowanie łatwiej jest wyeliminować ten problem lub złagodzić jego objawy.

Zazwyczaj prowadzi do niego brak właściwej pielęgnacji i stosowanie kosmetyków, których receptura zawiera składniki podrażniające, uczulające, niedopasowane do potrzeb danego typu skóry u konkretnej osoby.

Kolejną przyczyną jest nadmiernie lub nieodpowiednie stylizowanie włosów. Zbyt częste korzystanie z lakierów, pianek, innych preparatów, które zawierają alkohol, może sprawiać, że już po kilku godzinach skóra stanie się nadmiernie przesuszona.

Innym powodem może być stosowanie akcesoriów do układania włosów ze zbyt gorącym nawiewem, prowadzonych zbyt blisko skóry głowy, przez co ulega ona wysuszeniu, a nawet i poparzeniu, które objawia się zaczerwienieniami i skłonnościami do łupieżu.

Wiele osób korzysta także z farb do włosów, w których składzie znajduje się amoniak. Jest to substancja, która ma za zadanie otwieranie łusek włosa, aby farba lepiej się wchłaniała i barwnik przenikał do jego struktury. Niestety jednocześnie bardzo podrażnia skórę głowy, co przejawia się nierzadko wspomnianymi już wyżej problemami.

Kolejne aspekty, które przyczyniają się do przesuszenia skóry głowy, to nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, wychodzenie na dwór bez czapki w czasie mroźnych, wietrznych dni, alergie, uczulenia, chroniczny stres czy nieodpowiednia dieta.

Znając ewentualne przyczyny problemu, jakim jest sucha skóra głowy, można sprawniej uporać się z tą dolegliwością.

Pielęgnacja suchej skóry głowy — na co należy zwrócić uwagę?

W trakcie zmiany nawyków pielęgnacyjnych warto pamiętać o tym, by zastąpić obecne kosmetyki tymi dedykowanymi do suchej skóry głowy, które pomogą jej przywrócić równowagę, złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, w tym łupież, i tym samym poprawić wygląd skóry głowy oraz samych włosów.

Wybór odpowiednich kosmetyków powinien opierać się na preparatach, których skład nie zawiera silnych, drażniących substancji chemicznych, ponieważ mają one zdolność naruszania delikatnej struktury naskórka i jego bariery ochronnej.

Lepiej postawić na produkty bogate w emolienty o działaniu odżywczym, nawilżającym, blokującym odprowadzanie wody z naskórka, co sprzyja jego lepszemu nawodnieniu. Już po pierwszym umyciu będzie można zauważyć różnicę, złagodzenie uciążliwych objawów, jak swędzenie i zaczerwienienie skóry. Odpowiednio potraktowana skóra głowy odwdzięczy się zdrowym wyglądem i brakiem łupieżu, który często towarzyszy osobom z problemem suchej skóry głowy.

Regeneracja od środka — suplementy diety na przesuszoną skórę głowy

Dostarczenie odpowiednich wartości odżywczych nie tylko wzmacnia strukturę samych włosów, ale i skóry. Aby poprawić jej stan, warto wprowadzić do codziennej diety produkty bogate w witaminę A oraz E. Nie powinno zabraknąć również tych bogatych w tłuszcze nienasycone i minerały, w szczególności magnez i selen. Jeśli jednak pojawiają się problemy ze znalezieniem produktów, które dostarczą optymalną dawkę wspomnianych mikro- i makroelementów, można zastanowić się nad suplementacją, która uzupełni braki i wesprze proces odnowy naskórka głowy.

Prostym rozwiązaniem będzie suplement diety Vitapil, który stanowi skuteczne wsparcie w razie niedoborów substancji odżywczych niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu i wyglądzie skóry głowy. Jego zaletą jest bogaty skład. Jeśli zatem z różnych względów pojawiają się trudności z kondycją włosów oraz skórą głowy, takie rozwiązanie suplementacyjne może pomóc w walce z owymi objawami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości