Zazwyczaj wyżej wymienione objawy są efektem silnego osłabienia lub uszkodzenia ścianek naczyń krwionośnych. Jak jednak dochodzi do takiego stanu? Lista czynników przyczyniających się do powstania kuperozy jest stosunkowo długa.
Może to być niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych, takich jak: nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zmiany temperatury w przypadku wychodzenia z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz podczas mrozu czy zbyt długie przebywanie na zewnątrz.
Do powodów zwiększających prawdopodobieństwo pojawienia się kuperozy należy także palenie papierosów, stosowanie ostrych przypraw, nadużywanie długich i gorących kąpieli, ale również uwarunkowania genetyczne. Co ciekawe, wiek nie gra tutaj żadnej roli — kuperoza może pojawić się u każdego.
Dlaczego to takie ważne, by poznać ewentualne przyczyny zachorowania na kuperozę? Wspomniane wyżej czynniki to jedne z podstawowych bodźców determinujących pojawienie się rozszerzonych i pękających naczynek krwionośnych tuż pod skórą.
Ich wyeliminowanie jest jednym z pierwszych i podstawowych kroków ku temu, by zwiększyć skuteczność prowadzonych terapii i kuracji mających na celu wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych, zapobieżenie ich dalszemu pękaniu oraz usunięcie już powstałych skutków kuperozy.
Jednym ze sposobów radzenia sobie z kuperozą jest zastosowanie terapii laserowej. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu zaawansowanego technologicznie urządzenia, które nie doprowadza do uszkodzenia ciągłości naskórka, ale przenika w głąb skóry, sięgając naczynek i hemoglobiny znajdującej się w czerwonych krwinkach.
Laser emituje wiązkę światła o określonej długości fali, która następnie przyczynia się do nagrzania ścianek naczyń krwionośnych i ich punktowego uszkodzenia. Następnie dochodzi do ich zwężenia i zamknięcia, co blokuje dalszy przepływ. W ten sposób dotychczas rozszerzone naczynko przestaje być aktywne. Nie może zatem ponownie dojść do jego pęknięcia i powstania zaczerwienienia tam, gdzie przeprowadzono terapię z pomocą lasera.
Zabiegi laserowe to świetne rozwiązanie, ponieważ eliminuje szansę na ponowne uszkodzenie tych samych naczynek. Niestety nie eliminuje to przyczyn problemu, które mogą powodować powstawanie zaczerwienień w kolejnych miejscach.
Aby znacznie zredukować zaczerwienienia oraz zminimalizować szansę powstawania nowych, niezbędne jest wprowadzenie skutecznej pielęgnacji cery naczynkowej i wrażliwej. W tym celu warto zastosować specjalistyczne kosmetyki z serii Eau Thermale Avène.
Najlepiej zdecydować się na preparaty, które uskuteczniają wzmacnianie ścianek naczyń krwionośnych z pomocą substancji aktywnych wchłanianych bezpośrednio przez skórę. Ich zadaniem jest chociażby pobudzanie mikrokrążenia, obkurczanie naczynek, co przekłada się na zmniejszenie ich widoczności.
Tego typu specjalistyczne preparaty zredukują nadmierną reaktywność skóry, jednocześnie odpowiednio ją pielęgnując. Przy zaczerwienieniach najlepiej sięgać po kosmetyki oczyszczające i do demakijażu, również te o kojącym, łagodzącym działaniu, a także redukujące już powstałe zmiany w obrębie naczynek.
W przypadku zwiększonej widoczności żył można zdecydować się na kosmetyki do makijażu o działaniu silnie kryjącym, które mimo swojego kosmetycznego aspektu, dodatkowo chronią skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.
Największe przeboje Edyty Geppert
20 marca 2025
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |
|
Czerwone Gitary. Diamentowe 60-lecie
2 marca 2025
kup bilet |
|
Iluzjonista Piotr Denisiuk
17 stycznia 2025
kup bilet |