• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Podróbki na giełdzie w Gorzowie. Zatrzymano towar o wartości 100 tys. zł

5 lipca 2023, 09:01, Marcin Kluwak
fot. Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
W niedzielę 2 lipca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili działania na giełdzie w Gorzowie. Na jednym ze stoisk zarekwirowali podrobioną odzież znanych marek. Łącznie zatrzymano 555 sztuk koszulek, spodni, bluz, czapek i leginsów o wartości blisko 100 tysięcy złotych.

Każdy, kto odwiedza giełdę towarową przy ul. Złotego Smoka w Gorzowie doskonale wie, że „markowe” produkty dostępne na stoiskach, to tak naprawdę podróbki. Wiedzą również o tym funkcjonariusze policji, straży granicznej czy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy co jakiś czas kontrolują stoiska sprzedawców.

Tak też było w minioną niedzielę 2 lipca, kiedy funkcjonariusze z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie skontrolowali stoiska na gorzowskiej giełdzie.

- Zatrzymani 555 sztuk odzieży, która została opatrzona znakami producentów ubrań znanych światowych marek. Polacy oferowali podróbki koszulek, spodni, bluz, czapek, czy leginsów. Wartość ich markowych odpowiedników to ponad 100 tys. zł – mówi Ewa Markowicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze KAS byli również na bazarze w Słubicach. Tam zatrzymali 856 sztuk ubrań. Sprzedawcą był obywatel Bułgarii, który kupił towar w Czechach. Wartość towaru oszacowano na nieco ponad 428 tys. zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości