• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Prawdziwe motoryzacyjne perełki na zlocie Classica Mierzęcin

18 czerwca 2023, 22:27, Paulina Woźny
To była nie lada gratka dla fanów motoryzacji. W Mierzęcinie w powiecie strzelecko-drezdenckim odbył się zlot zabytkowych samochodów Classica Mierzęcin. W sobotę 17 czerwca i niedzielę 18 czerwca na własne oczy można było zobaczyć prawdziwe motoryzacyjne perełki.

Na co dzień schowane w garażach, troskliwie okryte pokrowcami przez swoich właścicieli. Uruchamiane tylko gdy pogoda sprzyja i na wyjątkowe okazje. Mowa o najpiękniejszych i najcenniejszych kultowych, zabytkowych samochodach, które pojawiły się na zlocie Classica Mierzęcin, który odbył się w sobotę 17 czerwca i niedzielę 18 czerwca w Mierzęcinie w powiecie strzelecko-drezdeneckim.

Classica Mierzęcin. Prawdziwe motoryzacyjne perełki na zlocie Classica Mierzęcin

W imprezie wzięło udział ponad 50 załóg, w unikatowych, klasycznych samochodach z Polski i Europy. Odwiedzający nacieszyć oczy wyjątkowymi, prawdziwymi motoryzacyjnymi perełkami.

Na zlocie mogliśmy zobaczyć takie auta jak DeLorean DMC-12 (pewnie większość uczestników imprezy pamiętało go z filmu ,,Powrót do przeszłości’’), Ford Model T (27 września 1908 roku bramy fabryki Piquette Plant w Detroit opuścił pierwszy egzemplarz Forda T. Datę tę uznaje się za początek masowej motoryzacji. Mimo dewizy Henry'ego Forda z 1914 roku: „możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”, model T nie stracił na powodzeniu.).

Ponadto pojawił się Citroen 2CV (model ten kojarzy się wszystkim z kultowym filmem ,,Żandarm’’, w którym zakonnica Klotylda ratowała sierżanta Crichota z licznych opresji), Volvo p1800 (w kultowym serialu ,,Święty’’ poruszał się nim Roger Moore), Ferrari Testarossa, Volkswagen Garbus.

W niedzielę 18 czerwca gościem specjalnym Classica Mierzęcin był znany i ceniony dziennikarz Patryk Mikiciuk. Całej imprezie towarzyszyła jazzowa muzyka grana przez zespół Dixiland.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości