Wiadomości

Czym jest “wampirzy lifting”? Osocze bogatopłytkowe

15 czerwca 2023, 15:10, Artykuł partnera
Osocze bogatopłytkowe to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg odmładzający, ponieważ jest autologiczny — co oznacza, że wykorzystuje osocze krwi z własnego ciała do odmłodzenia skóry. Dlatego czasami nazywany jest „wampirzym liftingiem”, ale nie jest to chirurgiczny lifting w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest to znacznie mniej inwazyjna procedura, w której osocze jest wzbogacane płytkami krwi – komórkami krwi, których funkcją jest przyspieszenie gojenia przy mniejszym obrzęku i siniakach.

Jak działa wampirzy lifting na odmłodzenie skóry?

Płytki krwi w PRP to komórki bogate w składniki odżywcze, które stymulują regenerację podstawowej integralności strukturalnej skóry. Te czynniki wzrostu stymulują uwalnianie własnych komórek macierzystych skóry, zachęcając skórę do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, stymulują wzrost nowego kolagenu i wzrost nowych komórek skóry. Więcej nowoczesnych metod odmładzania na: http://preznefirmy.com.pl/category/zdrowie-i-medycyna/.

Doskonałe do leczenia:

  • Skóra uszkodzona przez słońce lub plamy posłoneczne
  • Zmarszczki, drobne linie, blizny na twarzy, szyi i dłoniach
  • Crepey lub zwiotczenie skóry z powodu starzenia się
  • Kurze łapki lub cienie pod oczami
  • Matowy, szorstki lub ziemisty odcień i tekstura skóry
  • Blizny po trądziku

Najłatwiejszym sposobem ustalenia, czy wampirzy zabieg na twarz, lifting twarzy lub inny zabieg może pomóc w osiągnięciu ostatecznych celów estetycznych, jest ocena przez kompetentnego, doświadczonego specjalistę.

Jak długo trwa zabieg?

Terapia trwa około 90 minut, w tym przygotowanie, leczenie i czas rekonwalescencji. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj podczas wizyty w gabinecie, bez konieczności pobytu w szpitalu. Najpierw twój dostawca oczyści i przygotuje obszar do leczenia. Następnie z ramienia zostanie pobrana niewielka ilość krwi — mniej więcej taka sama ilość pobrana podczas standardowego badania krwi.

Twoja krew jest następnie umieszczana w maszynie zwanej „wirówką” na około 5 minut. Wirówka oddziela płytki krwi od reszty krwi. Otrzymane bogate w składniki odżywcze osocze jest następnie aktywowane chlorkiem wapnia w celu uwolnienia czynników wzrostu, które zwiększą produkcję kolagenu i katalizują inne efekty lecznicze. Jeśli to konieczne, Twój dostawca zastosuje miejscowy krem znieczulający, aby zapewnić minimalny dyskomfort podczas leczenia. Osocze zostanie następnie nałożone bezpośrednio na skórę za pomocą mikronakłuć.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości