• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 31 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Budowa boiska na osiedlu Europejskim w Gorzowie. Oferty przewyższają budżet

15 czerwca 2023, 13:41, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie otworzyła właśnie oferty, które zostały złożone do przetargu na budowę boiska na osiedlu Europejskim w Gorzowie. Chociaż do postępowania zgłosiły się dwie firmy, to ich oferty przekraczają założony budżet. Najtańsza oferta jest droższa o ponad 212 tys. zł.

Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Wiele osób zwracało uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Dlatego mieszkańcy od kilku lat walczyli o budowę boiska na osiedlu i w końcu się udało. Budowa boiska wygrała w kategorii rejonowej os. Staszica w ramach budżetu obywatelskiego 2023.

Pod koniec maja 2023 roku spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na prace budowlane. Chętne firmy mogły zgłaszać się do czwartku 15 czerwca. Spółka przeznaczyła na tę inwestycję 423 tys. 243 zł.

Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się dwie firmy, ale ich oferty przewyższają założony budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma KS Usługi Ogólnobudowlane Koza Szymon z Gryfina na kwotę 635 tys. 505,79 zł. To o 212 tys. 262,79 zł więcej, niż przewidziano w budżecie. Natomiast firma Redopol z Poznania zaoferowała 713 tys. 210,52 zł.

Teraz pracownicy spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie będą analizować oferty pod względem formalnym oraz zdecydują czy dołożą brakujące pieniądze czy też unieważnią przetarg. Jednak wszystko wskazuje na to, że postępowanie zostanie unieważnione. Natomiast jeżeli udałoby się wybrać wykonawcę, wówczas boisko powinno być gotowe w ciągu 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Boisko na osiedlu Europejskim w Gorzowie. Tak ma wyglądać boisko na osiedlu Europejskim w Gorzowie

Wielofunkcyjne boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 20 na 36 metrów ma zostać wybudowane na działce przy ul. Brukselskiej. Będzie można tam grać w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Boisko zostanie ogrodzone piłkochwytami o wysokości 6m z siatki polipropylenowej na słupkach stalowych. Pojawi się także mała architektura, dwie ławki i dwa kosze na śmieci. Wykonany zostanie również chodnik z kostki brukowej betonowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości