• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pompa wymieniona. Fontanna w parku Kopernika już działa

14 czerwca 2023, 09:09, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Przez ostatnie dni nie działała fontanna w parku Kopernika w Gorzowie. Okazało się, że doszło do usterki pompy, której nie obejmowały prace przy modernizacji fontanny. Na miejscu pojawiła się ekipa serwisowa, która zajęła się naprawą awarii. Od wtorkowego popołudnia fontanna ponownie działa.

Na początku czerwca doszło do usterki w wyremontowanej fontannie w parku Kopernika. Mieszkańcy Gorzowa zwracali uwagę, że pomimo upałów, fontanna nie działa. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com doszło do awarii pompy fontanny. Co istotne, pompa nie była wymieniana podczas ubiegłorocznej renowacji fontanny.

- Pompa była sprawna przez długi czas, ale w ostatnim czasie rozszczelniła się, stąd konieczność wyłączenia fontanny – mówił Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

We wtorkowe popołudnie 13 czerwca w parku Kopernika pojawiła się ekipa serwisowa, która zajęła się wymianą uszkodzonej pompy. Jeszcze tego samego dnia fontanna zaczęła tryskać wodą. - Usterka została naprawiona, fontanna działa – podkreśla Ciepiela. Warto przypomnieć, że fontanna w parku Kopernika działa w godz. 11-21.

Fontanna w parku Kopernika została wyremontowana w ubiegłym roku. Pracami zajmowała się firma Water Control z Rawicza za kwotę 676 tys. 500 zł. W ramach inwestycji została wyremontowana niecka fontanny, wymienione betonowe tryskacze tzw. "zodiaki", wymienione dysze oraz oczyszczone "grzybki".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości