• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Nadwarciańska Dycha w Gorzowie. To największy bieg uliczny

14 czerwca 2023, 08:45, Marcin Kluwak
fot. facebook.com/Gorzowska-Nadwarciańska-Dycha
W niedzielę 18 czerwca odbędzie się Nadwarciańska Dycha, czyli największy bieg uliczny w Gorzowie. Jego uczestnicy mają do pokonania 10 kilometrów ulicami miasta. Będzie to już ósma edycja tej imprezy.

Nadwarciańska Dycha na stałe wpisała się do miejskiego kalendarza sportowego, obok Biegu Słowiańskiego, Triathlonu i Biegowego Grand Prix Gorzowa. W tym roku odbędzie się ósma edycja imprezy, którą zaplanowano na niedzielę 18 czerwca. Biegacze będą mieli do pokonania łącznie 10 km. Start o godz. 9.30 z Bulwaru Zachodniego w Gorzowie.

W pierwszej edycji imprezy wzięło udział 180 osób, a w ostatniej, która odbyła się w 2022 roku wystartowało ponad 500 biegaczy. W tym roku na liście startowej znalazło się 318 osób.

Gorzowska Nadwarciańska Dycha. Tak wygląda trasa biegu w Gorzowie

Trasa biegu ma dwie 5 kilometrowe pętle. Tradycyjnie rozpoczyna się na Bulwarze Zachodnim, następnie prowadzi przez most Staromiejski, ul. Fabryczną i Waryńskiego do ul. Śląskiej. Na wysokości stadionu żużlowego biegacze skręcą w ul. Jasną - tam czeka na nich odcinek specjalny, czyli pomiar sprintu na dystansie 300 metrów. Następnie przebiegną przez parking za stadionem i pobiegną ul. Kwiatową do ul. Śląskiej, a dalej ul. Wawrzyniaka, Przemysłową i Spichrzową do Wildomu przy ul. Nadbrzeżnej.

Klasyfikacja generalna będzie prowadzona w kategorii OPEN mężczyzn oraz kobieta, a także w kategoriach wiekowych mężczyzn oraz kobiet - K 20 i M 20, K 30 i M 30, K 40 i M 40, K 50 i M 50 oraz K 60+ i M 60+. Na najlepszych zawodników w kategorii OPEN czekają nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości