• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Jak zaoszczędzić na opłatach lotniskowych?

9 czerwca 2023, 13:53, Artykuł partnera
Podróżowanie liniami lotniczymi wymaga nie tylko kupowania biletów, ale też wnoszenia dodatkowych opłat, zwanych zbiorczo lotniskowymi. Teoretycznie ponoszą je przewoźnicy, ale koniec końców zawsze płaci pasażer. Nie da się ich całkowicie uniknąć, ale można je obniżyć. Chcesz latać tanio? Podpowiemy ci, jak to robić.

Tych kosztów związanych z opłatami lotniskowymi można uniknąć

Najpopularniejszym sposobem na obniżenie opłaty lotniskowej jest rezygnacja z odprawy na lotnisku na rzecz odprawy online. U większości przewoźników jest to darmowa opcja, podczas gdy za odprawę na lotnisku trzeba uiścić stosowną opłatę. Warto też zauważyć, że odprawiając się przez internet, oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale także czas.

Opłata rezerwacyjna jest różna u różnych przewoźników i – co ważne – zależna od form płatności. W zależności od tego, jaką kartą kredytową płacimy za bilet, dopłacimy mniej lub więcej za jego rezerwację. Niektóre linie oferują własne karty kredytowe, używając ich, zredukujemy opłatę rezerwacyjną do zera. Inną opcją na obniżenie tej opłaty jest korzystanie z programów lojalnościowych linii lotniczych.

Dodatkowe usługi przewoźników lotniczych, na których można zaoszczędzić

O ile kupno biletu czy odprawa są obowiązkowe, to linie lotnicze proponują szereg dodatkowych usług, które potrafią, zwłaszcza u tzw. tanich przewoźników, naprawdę słono kosztować. Tu już tylko od nas zależy, czy zechcemy dopłacić za:

– rezerwację konkretnego miejsca lub miejsc w samolocie. System przydziela miejsca losowo, jeśli rodzina chce siedzieć razem – trzeba zapłacić. Podobnie, jeśli chcemy siedzieć przy oknie;

– bagaż rejestrowany – niektóre linie lotnicze żądają dodatkowej opłaty za bagaż rejestrowany, więc jeśli jest to możliwe, lepiej się spakować do podręcznego.

Chcesz latać tanio? Poznaj platformę do planowania podróży eSky.pl

Opłaty lotniskowe są obowiązkowe i nie da się ich całkowicie uniknąć. Lepiej więc nauczyć się oszczędzać na kosztach podróży, planując ją z platformą eSky.pl. Dzięki temu można:

– łatwo i szybko rezerwować loty, korzystając z elastycznej wyszukiwarki, która skupia oferty wszystkich przewoźników. Za bilet można zapłacić w wybrany, dogodny dla siebie, sposób. Platforma eSky.pl umożliwia między innymi płatności ratalne i odroczone. Dzięki wyszukiwarce można znaleźć między innymi tanie loty do Rzymu (https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/rom/rzym);– upolować prawdziwą gratkę w zakładce Okazje. Tu trafiają wyjątkowe oferty, których ceny są bardzo atrakcyjne. Warto je śledzić i trzymać rękę na pulsie, bo dostępność tych ofert jest niezwykle krótka. Rozchodzą się jak świeże bułeczki;

– zarezerwować jeden z ponad miliona dostępnych noclegów na całym świecie. W grę wchodzą zarówno pięciogwiazdkowe hotele, jak i apartamenty, pensjonaty, domki, kwatery, hostele, zajazdy itp. Rezerwacja jest bardzo prosta, a zapłacić można dokładnie tak samo, jak za bilety lotnicze, między innymi w systemie ratalnym. Istnieje też opcja znalezienia oferty z możliwością bezpłatnego anulowania rezerwacji;

– wykupić ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie na wypadek konieczności rezygnacji z podróży. Jak to w przypadku ubezpieczeń bywa – lepiej, żeby nie były potrzebne, ale mieć trzeba. Platforma eSky.pl ma do zaoferowania ubezpieczenia o szeroki zakresie ochrony w bardzo atrakcyjnych cenach.

No i złota zasada podróżujących: nigdy nie kupować biletów na ostatnią chwilę. Planowanie podróży z wyprzedzeniem to najlepszy sposób na zmniejszenie kosztów bez obniżania standardu.

Szukasz tanich lotów do Wielkiej Brytanii? Sprawdź: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/co/gb/wielka-brytania.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości