• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ile może zarobić kierowca C+E w Niemczech?

1 czerwca 2023, 11:45
Praca w Niemczech pozwala nie tylko rozwijać umiejętności, lecz także poznawać kraj i nawiązywać znajomości. Faktem jest, że kierowcy w tym kraju uzyskują znacznie większe wynagrodzenie, niż w Polsce. Niemieccy przedsiębiorcy często oferują bardzo dobre warunki pracy, które z pewnością zachęcają Polaków do podjęcia zatrudnienia. Ile może zarobić kierowca C + E Niemczech? O czym warto wiedzieć?

Kierowca w Niemczech

W celu podjęcia pracy jako kierowca C + E w Niemczech trzeba posiadać prawo jazdy kategorii C. Często kierowcy decydują się także na zrobienie kat. C+E, dzięki czemu można realizować kursy z naczepą. Pamiętajmy o tym, że samo prawo jazdy to nie wszystko. Aby podjąć zatrudnienie w Niemczech, trzeba przejść szkolenie. Uprawnienia należy odnawiać co pięć lat. Poza tym niezbędne są badania psychologiczne i lekarskie. Ich uzyskanie może trwać kilka miesięcy, co wymaga cierpliwości. Praca dla kierowcy w Niemczech cieszy się coraz większą popularnością, a kandydaci na to stanowisko chętnie podejmują także kurs ADR.

Praca kierowcy ciężarówki w Niemczech - zarobki

Ile zarobi specjalista w tym zawodzie? Średnie zarobki kierowców C+E na miesiąc wynoszą tutaj ok. 2725 Euro brutto. Oczywiście jest to zależne od wielu kwestii, takich jak doświadczenie, oferta przedsiębiorcy i dany region. Zazwyczaj jednak kierowcy mogą liczyć na wynagrodzenie oscylujące w granicach 10 tysięcy złotych i więcej. Przed zatrudnieniem w Niemczech warto bliżej przyjrzeć się temu, ile możemy zarobić. 

Praca kierowcy ciężarówki w Niemczech może odbywać się w wielu miejscach gdyż przedsiębiorcy przez cały czas poszukują zawodowych kierowców.

Jak łatwo znaleźć pracę w tych miejscach? Z pomocą przychodzi Agencja Pracy Dungito, gdzie każdy klient uzyska profesjonalne wsparcie. Oferty na bieżąco spływają do agencji pracy, dzięki czemu możemy liczyć na najciekawsze propozycje. Poszukiwanie pracy w Niemczech na własną rękę bywa bardzo trudne, zwłaszcza dla osób nieznających języka. W takiej sytuacji pomoc agencji jest na wagę złota. To daje nam pewność, że praca w Niemczech jest dostępna łatwo, szybko i bez żadnych problemów. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości