• Dziś 23°/13°
 • Jutro 27°/17°
 • Pojutrze 27°/15°
 • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Akcesoria dla zwierząt - przegląd dostępnych możliwości

29 maja 2023, 12:21, Artykuł partnera
Zwierzęta domowe, podobnie jak ludzie, potrzebują właściwej opieki i rozrywki. Aby umilić czas pupilowi można wybrać się z nim na spacer lub zorganizować rekreacyjną aktywność w domowym zaciszu. Wykorzystać do tego można dostępne na rynku akcesoria dla zwierząt przygotowane specjalne z myślą o ukochanych czworonogach. Jednak jak dobrać zabawki dla zwierząt? Czy kupowany sprzęt do jest bezpieczny? Jakie sprawić, aby zwierzęta były zadowolone z otrzymanych prezentów lub przysmaków?

Jak wybrać akcesoria dla zwierząt, którymi pupil będzie się bawił?

W poszukiwaniu przedmiotów do pielęgnacji i opieki domowych czworonogów warto skierować się do sklepów internetowych, w których istnieje najszerszy wybór: rozmiarów, kolorów, marek, materiałów, z jakich wykonane są akcesoria dla zwierząt. Znaleźć tam również można produkty do zabawy, karmy czy środki do pielęgnacji: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-kotow. W sklepach internetowych znaleźć można oferty z zabawkami i produktami przeznaczonymi dla psów i kotów, w których dostępne są m.in.: 

 • eleganckie obroże i smycze,
 • zabawki stymulujące wyposażone w różne funkcje, 
 • ubranka w różnych rozmiarach, 
 • szelki dla psa różnych ras, 
 • maty węchowe, 
 • miski spowalaniające jedzenie i ułatwiające utrzymanie właściwej wagi, 
 • szampony bezzapachowe, 
 • siedziska samochodowe,
 • zabawki wypełnione kocimiętką. 

Daje to możliwość dobrania akcesoriów dla zwierząt wg potrzeb i gustu właściciela oraz jego pupila. 

Czy zabawki dla psów i kotów są bezpieczne i nie zagrażają ich zdrowiu?

Bezpieczeństwo pupili to jedno z kryteriów, na jakie zawracają uwagę producenci zabawek i akcesoriów przeznaczonych dla domowych czworonogów. Gwarantują oni, że małe elementy nie spowodują zadławienia ani uszkodzenia pyszczków, obroże zostaną wykonane z antyalergicznego materiału, a karmy zawierać będą niezbędne minerały i składniki odżywcze. Również akcesoria dla zwierząt przeznaczone do pielęgnacji i podstawowej higieny testowane są w warunkach domowych: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/artykuly-dla-zwierzat/kuwety-dla-kota. Kuwety pomagają w zachowaniu czystości w domu i nauczeniu kota załatwiania swoich potrzeb w przeznaczonych do tego miejscu.

Legowiska, poduszki czy zabawki z materiału szyte są z mocnych, trwałych materiałów pozwalających na cieszenie się nimi dłużej niż standardowe, choć i one mogą nie przetrwać spotkania z entuzjastycznymi czworonogami. Warto jednak pamiętać, żeby sprawdzać, co pies czy kot robią podczas zabawy, ponieważ nawet dobrze przemyślane zabawki nie są w stanie zapobiec przypadkowym urazom. 

Do czego można wykorzystać akcesoria dla zwierząt poza zabawą? 

Przysmaki i niektóre zabawki świetnie sprawdzą się podczas treningu. Jako nagroda i zachęta do wykonywania określonych sztuczek czy komend, przysmaki specjalnie opracowane z myślą o psach czy kotach sprawdzą się idealnie. Przygotowane bez zawartości szkodliwego dla nich cukry w ciekawej formie. Wystarczy przestrzegać dziennej porcji i pamiętać o dobrym ich schowaniu, aby pupil nie miał do nich swobodnego dostępu. 

Mogą też pomóc w oduczeniu pupili złych nawyków, jak https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/artykuly-dla-zwierzat/drapaki, dzięki któremu kot będzie miał materiał do tępienia stale rosnących i swędzących pazurków. Innym rodzajem akcesoriów dla zwierząt są gryzaki dla szczeniaków, ułatwiające im radzenie sobie z rosnącymi i wypadającymi zębami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości