• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wniosek o cofnięte licencji toru i postępowania dyscyplinarne. Taka kara czeka Krosno po meczu ze Stalą

22 maja 2023, 15:50, Marcin Kluwak
fot. Canal+ Sport
W niedzielę Stal Gorzów mierzyła się w meczu wyjazdowym z drużyną Wilków Krosno. Jednak po 9 biegach zawody zostały przerwane z uwagi na fatalny stan toru. Stal wyjechała z Krosna ze zwycięstwem 28:26. Jak się okazało, Speedway Ekstraliga złożyła właśnie wniosek o cofnięcie licencji toru w Krośnie, a do tego zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec klubu.

Od samego początku stan toru w Krośnie, gdzie w niedzielę 21 maja Stal Gorzów podejmowała miejscową drużynę Wilków Krosno budził wiele kontrowersji. Jak wskazywał gorzowski sztab szkoleniowy, tor był nieregulaminowy i nie nadawał się do jazdy, dlatego też gorzowska drużyna apelowała, żeby przełożyć zawody. Jednak było duże ciśnienie z krośnieńskiej strony, żeby ten mecz się odbył. Pierwszy bieg ruszył z godzinnym opóźnieniem.

Jak się okazało, była to zła decyzja, bo zawody decyzją sędziego zostały przerwane po 9 biegach. - W tym monecie przerywamy zawody ze względu na stan toru, który nie spełnia warunków bezpiecznej jazdy. Widzieliśmy w trakcie, jak się tor zachowywał. Daliśmy organizatorowi duże szanse, aby ten tor przygotować, ale po tych biegach okazało się, że jednak dalej nie możemy jechać - mówił sędzia zawodów Paweł Słupski.

Tym samym Stal Gorzów wyjechała z Krosna ze zwycięstwem 28:26. To, co działo się w Krośnie było szeroko komentowane w Magazynie PGE Ekstraligi. Jak wskazywał sędzia Leszek Demski, tor był nieregulaminowy i nie został odebrany cztery godziny przed zawodami. Demski wskazywał, że co to wydarzyło się w trakcie meczu, pokazało, że już przed rozpoczęciem zawodów należało ogłosić walkower z uwagi na nieprzygotowany tor. Eksperci zgodnie twierdzili, że klub Wilków Krosno będzie musiał liczyć się z konsekwencjami.

Wniosek o cofnięcie licencji toru w Krośnie i postępowanie dyscyplinarne wobec Wilków Krosno

W poniedziałek 22 maja Speedway Ekstraliga poinformowała o konsekwencjach, jakie grożą drużynie z Krosna w związku z tym co się wydarzyło podczas niedzielnego meczu.

- W związku ze stanem toru przed i w trakcie meczu 6. rundy PGE Ekstraligi CELLFAST Wilki Krosno – EBUT.PL Stal Gorzów z 21 maja 2023 roku, Ekstraliga Żużlowa w dniu 22 maja wystąpiła do GKSŻ z wnioskiem o cofnięcie licencji toru w Krośnie. Dodatkowo wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec klubu z Krosna i osób urzędowych zaangażowanych i odpowiedzialnych za przygotowanie toru do zawodów – czytamy w komunikacie Speedway Ekstraligi.

AKTUALIZACJA 23.05.2023

-  Informujemy, że na wniosek Ekstraligi Żużlowej Sp. z o.o. zawieszono licencję toru w Krośnie - czytamy w komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości