• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Gorzów: Mieszkaniec znalazł węża na klatce schodowej

18 maja 2023, 08:45, Marcin Kluwak
fot. KM PSP Gorzów
To spotkanie mogło przyprawić o zawał serca jednego z mieszkańców bloku przy ul. Sendlerowej w Gorzowie, który zauważył na parterze budynku czerwonego węża. Gad o długości ponad metra został złapany przez strażaków i przekazany firmie, która zajmuje się porzuconymi lub bezpańskimi zwierzętami.

W czwartek 18 maja o godz. 7.19 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał nietypowe zgłoszenie. Jeden z mieszkańców zauważył, że na parterze bloku przy ul. Sendlerowej znajduje się wąż. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.

- Strażacy złapali węża do worka, a następnie przekazali firmie wynajętej przez Urząd Miasta Gorzowa, która zajmuje się zwierzętami porzuconymi lub bezpańskimi. Wąż prawdopodobnie uciekł jednemu z lokatorów z terrarium – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Był to wąż zbożowy, który nie jest jadowity. Dlatego też wiele osób hoduje go w domu i trzyma w terrarium. Są to węże, które osiągają długość od 61 cm do nawet 180 cm. Ten znaleziony na klatce przy ul. Sendlerowej miał około 120 cm długości.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości