• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zabawy w ogrodzie – z tych rzeczy ucieszą się dzieci

11 maja 2023, 18:25
Wiosna to czas, kiedy powoli zaczynamy spędzać czas na działkach i w ogrodach. Często nie chcąc zostawiać dziecka samego w domu zabieramy je ze sobą. Co jednak zrobić, żeby one się nie nudziły, podczas gdy my będziemy zajmować się porządkami i roślinami?

Wspólne prace

Dzieci na pewno będą chciały pomóc w pracach w ogródku. W związku z tym możemy zachęcić je na przykład do podlewania kwiatów czy pomocy w porządkach. Oczywiście należy pamiętać, by dzieci nie nosiły ciężkich rzeczy, a wodę przynosiły w zabawkowych wiaderkach. Przy takiej pomocy możemy również wytłumaczyć swoim pociechom, jak rośliny rosną. Jeżeli dziecko będzie zaciekawione, to można powiedzieć, jak postępować, by z zasianych ziarenek powstały piękne kwiaty bądź warzywa.

Po pracy czas na zabawę

Po pracy warto odpocząć, a że dzieci uwielbiają ruch to zapewne będą się bawić. Chłopcy kochają piłkę nożną. W związku z tym warto w naszym ogrodzie znaleźć miejsce, w którym będą mogły zamienić się w ulubionych piłkarzy. Co może służyć za bramkę? Ogrodzenie to nie jest najlepszy pomysł, ponieważ może się ono zniszczyć. Po drugie zapewne obok waszej działki jest ogród sąsiada, który też pewnie dba o swoje kwiaty czy inne sadzonki. Spadająca piłka może je zniszczyć. Co zrobić w takiej sytuacji? Mogą temu zaradzić bramki do piłki. Mogą one również służyć do gry w piłkę ręczną. Innym sportowym sposobem jest przygotowanie kosza, do którego dziecko mogłoby porzucać piłkę.

Ciekawym pomysłem jest też zakup trampoliny. Dzieci będą mogły wyładować swoją energię, a przy okazji taka zabawa rozwija koordynację ruchową i siłę mięśni. Natomiast frisbee doskonali umiejętności motoryczne koordynację ruchową i zwinność.

Mały plac zabaw

Mówisz plac zabaw – myślisz huśtawka i zjeżdżalnia. Te zabawki nie od dziś cieszą najmłodszych. Jeżeli tylko pozwalają na to warunki, warto pomyśleć o tych dwóch zabawkach, z których ucieszy się zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Jeżeli do tego dodamy piaskownicę, to naprawdę powstanie mały plac zabaw.

Odpoczynek

Nawet najbardziej ruchliwe dziecko potrzebuje przerwy. W związku z tym można zainwestować w huśtawkę, a nawet hamak. Wymęczone dziecko będzie mogło sobie odpocząć na łonie natury i zbierać energię na kolejne zabawy. Dodatkowo, jeżeli pozwala na to rozmiar ogrodu można zakupić stolik, przy którym razem z dziećmi będziecie mogli się posilić i porozmawiać. Można też pomyśleć o zakupie basenu. Będzie to idealne rozwiązanie na upalne dni.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości