• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

„Dziura na dziurze”. Ostatni fragment Spichrzowej czeka na przebudowę

8 maja 2023, 13:21, Marcin Kluwak
fot. Damian Pyta
Jeszcze w tym roku ma ruszyć przebudowa ostatniego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie. Remont obejmie odcinek od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej. Miasto szykuje się właśnie do ogłoszenia przetargu na prace budowlane.

Remont ostatniego fragmentu ul. Spichrzowej na odcinku od mostu Staromiejskiego do skrzyżowania z ul. Hejmanowską zapowiadano już od dawna, ale był odkładany w czasie ze względu na inne, ważniejsze inwestycje w centrum Gorzowa m.in. przebudowę ul. Sikorskiego. Wcześniej został przebudowany odcinek ul. Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do ul. Garbary oraz wybudowany nowy fragment drogi od ul. Hajmanowskiej do ul. Teatralnej.

Teraz ostatni fragment tej dziurawej jak ser szwajcarski drogi zostanie w końcu wyremontowany. Dokumentacja projektowa jest już gotowa. Trwa procedura przygotowania przetargu na wybór wykonawcy robót budowlanych. Ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze w maju - podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Postępowanie na wybór wykonawcy prac przeprowadzi spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Orientacyjna wartość zamówienia według urzędników to 15 mln 550 tys. zł. Natomiast władze Gorzowa dostały ponad 6,5 mln zł dofinansowania na realizację inwestycji.

Przebudowa ul. Spichrzowej w Gorzowie. Co zostanie zrobione?

W ramach prac zostanie przebudowana ul. Spichrzowa na odcinku od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej. Wykonawca, który wygra przetarg będzie musiał zająć się remontem drogi wraz z chodnikami oraz przebudowaniem skrzyżowania ul. Spichrzowej i Chrobrego wraz z sygnalizacją świetlną. Jeżeli w pierwszym przetargu uda się znaleźć wykonawcę, wówczas prace będą mogły ruszyć jeszcze w wakacje 2023 i potrwają kilka miesięcy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości