W poniedziałek 8 maja o godz. 6.19 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Lubczyno do szamba wpadł źrebak. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.
Akcja strażaków nie należała do najłatwiejszej. Najpierw trzeba było wypompować zawartość szamba, w którym jak się okazało, znajdowała się woda opadowa. Dopiero kiedy zbiornik był już pusty, strażacy wyciągnęli źrebaka na powierzchnię. Akcja trwała niewiele ponad godzinę.
- Źrebak wpadł do szamba. Działania zakończyły się sukcesem. Strażacy wydobyli zwierzę całe i zdrowe. Przekazane pod opiekę weterynarza - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo
|
OD NOWA: Kortez | Igo | Ralph Kaminski | Kasia Sienkiewicz
26 lipca 2026
kup bilet |
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |