• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Źrebak wpadł do szamba. Uratowali go strażacy [zdjęcia]

8 maja 2023, 08:10, Marcin Kluwak
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w poniedziałkowy poranek w miejscowości Lubczyno. Do szamba wpadła źrebak. Na szczęście strażakom udało się uratować konia, który został następnie przekazany pod opiekę weterynarza.

W poniedziałek 8 maja o godz. 6.19 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Lubczyno do szamba wpadł źrebak. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Akcja strażaków nie należała do najłatwiejszej. Najpierw trzeba było wypompować zawartość szamba, w którym jak się okazało, znajdowała się woda opadowa. Dopiero kiedy zbiornik był już pusty, strażacy wyciągnęli źrebaka na powierzchnię. Akcja trwała niewiele ponad godzinę.

- Źrebak wpadł do szamba. Działania zakończyły się sukcesem. Strażacy wydobyli zwierzę całe i zdrowe. Przekazane pod opiekę weterynarza - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości