• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy walczyli o to wiele lat. W końcu będą mieć boisko

28 kwietnia 2023, 09:48, Marcin Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Od kilku lat mieszkańcy os. Europejskiego w Gorzowie walczyli o budowę boiska. W końcu udało się im wygrać głosowanie w kategorii rejonowej w ramach budżetu obywatelskiego 2023. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na prace budowlane.

Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Dlatego mieszkańcy od kilku lat walczyli o budowę boiska na osiedlu – zgłaszali inwestycję do budżetu obywatelskiego czy pisali petycje w tej sprawie do prezydenta Gorzowa.

W końcu, w ubiegłym roku udało się wywalczyć budowę boiska w ramach budżetu obywatelskiego 2023 w kategorii rejonowej. Projekt wygrał w kategorii rejonowej os. Staszica z liczbą 886 głosów, pokonując drugie zadanie „Wymiana nawierzchni asfaltowej na ul. Kołłątaja i ul. Korczaka”, które zdobyło 463 głosy.

Kiedy zostanie wybudowane boisko na os. Europejskim w Gorzowie?

Miasto już w ubiegłym roku przygotowało dokumentację projektową boiska oraz otrzymało pozwolenie na budowę boiska przy ul. Brukselskiej na os. Europejskim. Teraz spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na place budowlane i przygotowuje kosztorys inwestycji. Przetarg ma zostać ogłoszony w II kwartale 2023 roku, czyli najpóźniej do końca czerwca.

Wielofunkcyjne boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 20 na 36 metrów ma zostać wybudowane na działce przy ul. Brukselskiej. Będzie można tam grać w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w 2023 roku.

Boisko zostanie ogrodzone piłkochwytami o wysokości 6m z siatki polipropylenowej na słupkach stalowych. Pojawi się także mała architektura, dwie ławki i dwa kosze na śmieci. Wykonany zostanie również chodnik z kostki brukowej betonowej.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości