• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Marsz Flagi w Gorzowie. Przejdą ze 100-metrową biało-czerwoną

26 kwietnia 2023, 09:03
fot. archiwum/Urząd Miasta Gorzowa
We wtorkowe popołudnie 2 maja ulicami Gorzowa przejdzie Marsz Flagi. Uczestnicy marszu niosący 100-metrową flagę wyruszą z Placu Grunwaldzkiego na Stary Rynek. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

We wtorek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji, wielu gorzowian wywiesza na swoich balkonach i domach biało-czerwoną flagę. Natomiast mieszkaniec Lipek Wielkich postanowił zorganizować we wtorkowe popołudnie Marsz Flagi w Gorzowie.

Marsz Flagi w Gorzowie. Tak przejdzie przez Gorzów Marsz Flagi

Pierwszy w Gorzowie Marsz Flagi ma wyruszyć we wtorek 2 maja o godz. 16.30 z placu Grunwaldzkiego. Następnie uczestnicy przejdą ul. Dąbrowskiego, Borowskiego, Drzymały, zajdą do parku Siemiradzkiego pod pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej, dalej pójdą ul. Drzymały, skwerem przy pomniku Pileckiego, ul. Jagiełły, ul. Chrobrego, ul. Sikorskiego. Przemarsz zakończy się na Starym Rynku. Na czas przemarszu, kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

- Będziemy mieć 100-metrową biało-czerwoną flagę, więc trochę ludzi będzie potrzebnych do jej niesienia. Zapraszajcie rodzinę i znajomych. Podczas przemarszu będziemy śpiewać pieśni patriotyczne oraz puszczać pieśni, również te nowsze z głośnika. Dziewczyny ubierajcie się w barwy biało-czerwone, wianki i przypinki. Dzieci, zabierzcie ze sobą baloniki w biało-czerwonych barwach – opowiada Marek Banyś, organizator marszu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości