• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Awantura o transparent i użycie gazu łzawiącego wobec kibiców. Klub zabiera głos

20 kwietnia 2023, 09:00
W trakcie meczu pomiędzy Stalą Gorzów i drużyną GKM Grudziądz doszło do interwencji ochrony i użycia gazu łzawiącego wobec kibiców, którzy na jednym z sektorów wywiesili transparent nieprzychylny obecnemu prezesowi Stali Gorzów. Głos w sprawie tego zdarzenia zabrał właśnie klub, który wydał w tej sprawie oświadczenie.

We wtorek 18 kwietnia na stadionie im. Edwarda Jancarza odbył się pierwszy w tym sezonie mecz Stali Gorzów. Żużlowcy z Gorzowa podejmowali u siebie drużynę GKM-u Grudziądz. Dla wielu kibiców było to żużlowe święto, zwłaszcza że na torze dużo się działo, a Stal Gorzów wygrała ostatecznie 51:39.

Nieprzychylny transparent podczas meczu Stali Gorzów i interwencja ochrony

Niestety w trakcie zawodów doszło też zdarzenia, które w ogóle nie powinno mieć miejsca. Grupa kibiców wywiesiła w górnym sektorze na pierwszym łuku transparent z napisem „SadOFFski, szanuj kibica swego, bo nie będziesz miał żadnego”. Transparent wisiał zaledwie 2 minuty, bo na to wszystko zareagowała ochrona, która po 5 biegu weszła na sektor i siłą ściągnęła transparent, używając przy tym wobec kibiców gazu łzawiącego. Nie wiadomo ile ostatecznie osób „oberwało” gazem, ale jeden z kibiców potrzebował pomocy medycznej, która była mu udzielana przez ratownika medycznego przy wejściu do parku maszyn.

Ponadto po zakończeniu meczu grupa kilkudziesięciu osób wybrała się pod stadion od strony sektora VIP, gdzie krzyczeli niecenzuralne hasła w stronę prezesa Stali Gorzów Waldemara Sadowskiego.

O co w ogóle poszło? Kibice mają żal do prezesa Sadowskiego o zamieszanie z biletami przed meczem finałowym w Lublinie w sezonie 2022. Części kibiców nie spodobała się też ostatnia prośba o niekibicowanie na stojąco, zwłaszcza w przejściach, tak aby nie zasłaniać widoku innym osobom. Zagorzali fani Stali podkreślali, że podczas meczu nie da się siedzieć, bo jest tyle emocji, że to naturalne, że kibicuje się na stojąco.

Co na to wszystko zarząd Stali Gorzów? Klub wydał właśnie w tej sprawie.

Oświadczenie Stali Gorzów w sprawie interwencji ochrony podczas meczu z GKM Grudziądz

Jako organizator meczu ebut.pl Stal Gorzów z Zooleszcz GKM Grudziądz pragniemy przeprosić wszystkich kibiców, którzy ucierpieli w wyniku interwencji służb porządkowych w trakcie tego spotkania. Ubolewamy, że poszkodowane zostały osoby postronne. Podkreślamy, że takie incydenty nie powinny mieć miejsca i będziemy pracować, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Informujemy jednakże, że zabezpieczając zawody profesjonalną firmą ochroniarską nie mamy wpływu na przebieg przeprowadzanych przez nią interwencji. Zapewniamy, że klub Stal Gorzów dołoży wszelkich starań by wyjaśnić czy użyte przez ochronę środki bezpośredniego przymusu były adekwatne do zaistniałej sytuacji.

Jednocześnie zwracamy się z gorącym apelem do członków Stowarzyszenia „Stalowcy” o jedność kibicowską. Zarząd Klubu pozostaje otwarty na współdziałanie. Zapraszamy ponownie przedstawicieli Stowarzyszenia na spotkanie celem omówienia współpracy w sezonie 2023. Pokażmy, że jesteśmy STALeRAZEM.

Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości