• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wyrzucił psa znajomych przez okno, bo ten szczekał

3 kwietnia 2023, 11:09, Marcin Kluwak
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl
Pijany mężczyzna, który wyrzucił psa z okna kamienicy nie był jego właścicielem. Mężczyzna gościł w swoim mieszkaniu znajomych, którzy przyszli razem ze zwierzęciem. 59-latek w pewnym momencie zdenerwował się, że pies szczeka, więc rzucił nim o podłogę, a następnie wyrzucił przez okno. Mężczyzna odpowie nie tylko za znęcaniem się nad zwierzęciem, ale również za posiadanie amunicji bez zezwolenia. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Wracamy do bulwersującej sprawy psa Alexa, który został wyrzucony z okna kamienicy przy ul. Krzywoustego w Gorzowie. Zwierzę zostało wyrzucone przez okno przez pijanego mężczyznę. Natomiast Alex, który przeżył upadek, z poważnymi obrażeniami został zabrany do Centrum Zdrowia Małych Zwierząt przy ul. Myśliborskiej, a następnie do kliniki w Szczecinie. Psiak doznał m.in. poważnego złamania kości udowej z przemieszczeniem.

Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który wyrzucił psa przez okno. Jak się okazało, mężczyzna nie był właścicielem psa, a zwierzak należał do jego znajomych.

- W mieszkaniu 59-latka przebywali znajomi, którzy byli u niego wraz z psem. Mężczyzna w pewnym momencie zdenerwował się, że zwierzak szczeka. Wtedy wziął psa i rzucił nim o podłogę, a następnie wyrzucił przez okno. 59-latek został przewieziony do gorzowskiej komendy. Policjanci podczas zatrzymania zabezpieczyli w mieszkaniu amunicję, na którą podejrzany nie miał pozwolenia – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna usłyszał właśnie zarzuty. Będzie odpowiadał nie tylko za znęcanie się nad psem, ale również za posiadanie amunicji bez zezwolenia. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości