• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Przyjdź na ryneczek i kup sadzonkę renety landsberskiej

16 marca 2023, 08:31
fot. Gorzowski Rynek Hurtowy
Mieszkańcy Gorzowa, którzy w piątek 17 marca wybiorą się na ryneczek przy Jerzego, będą mieć możliwość kupna sadzonki renety landsberskiej. Jabłka tej odmiany renety doskonale nadają się na szarlotkę, soki lub wino.

Ryneczek przy Jerzego to największe i najbardziej popularne targowisko w Gorzowie. W każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę na ryneczku pojawiają się tłumy mieszkańców Gorzowa, którzy wolą kupić od lokalnych producentów i sprzedawców świeże warzywa, owoce, nabiał, pieczywo, mięsa i jaja, niż wybrać się na zakupy do supermarketu.

Natomiast w piątek 17 marca na ryneczku przy Jerzego będzie możliwość kupna sadzonki renety landsberskiej. - Zapraszamy w piątek od godziny 8 rano. Każdy nabywca sadzonki tej jabłoni, najsmaczniejszej wśród renet, otrzyma certyfikat pochodzenia drzewka – mówi Agata Dusińska, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Reneta landsberska została wyhodowana w naszym mieście w 1840 roku, jest bardzo mało wymagającą odmianą jabłoni. Jej smak zależy od tego, gdzie i w jakich warunkach jest posadzona - idealnym dla niej będzie miejsce przewiewne, w pełnym słońcu.

Miąższ jabłek jest delikatny, kruchy, soczysty i słodko-winny - doskonale nadaje się na szarlotkę, soki lub wino. Owoce dojrzałość osiągają w październiku, a do spożycia najlepsze są w grudniu lub w styczniu.

Jabłko zawiera mnóstwo cennych witamin oraz błonnika. Pozytywnie wpływa na odporność, regenerację organizmu, trawienie, zęby, a poza tym zmniejsza ilość cholesterolu oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości