• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Masz zalegający złom? Pomóż strażakom z OSP Lubno w zakupie nowego wozu

9 marca 2023, 08:42
fot. Jacek Kuba Dressler/OSP Lubno
Druhowie z OSP Lubno potrzebują pomocy. Ich wierny wóz Star 266 nie nadaje się już do użytkowania, a koszty remontu przekraczają wartość pojazdu i budżet strażaków. Dlatego też postanowili kupić nowy wóz, który jest w lepszym stanie technicznym. Żeby zebrać pieniądze na ten cel, zorganizowali wielką zbiórką złomu. Wesprzeć strażaków może każdy, komu zalegają zbędne przedmioty.

Zbiórki złomu organizowane przez strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych stały się w ostatnich miesiącach bardzo popularnym sposobem na zebranie pieniędzy, których często brakuje na zakup nowego sprzętu. Na akcji korzystają dwie strony - strażacy ochotnicy oraz mieszkańcy od których odbierane są niepotrzebne rzeczy. W styczniu taką zbiórkę zorganizowało OSP Santocko z gminy Kłodawa, teraz o pomoc proszą strażacy z gminy Lubiszyn.

Strażacy z OSP Lubno zbierają złom. Zbiórka sposobem na nowy wóz

- Mamy dość przykrą informację. Niestety, ale przyszedł już czas na nasz wierny pojazd jakim jest Star 266. Auto było z nami wiele lat i wiernie nam służyło, lecz niestety jest dość stare i w dużym stopniu wysłużone. Koszty remontu przekraczają niestety wartość pojazdu, a co za tym idzie nasz budżet. Ale mamy też dobrą wiadomość. Nasi strażacy wspólnie z wójtem gminy Lubiszyn organizujemy zbiórkę na nowy samochód, co prawda nie wiele nowszy, ale w lepszym stanie technicznym oraz wizualnym. To ulepszy sprawność naszych działań, a komuś może wiele pomóc – opowiadają strażacy z OSP Lubno.

Dlatego też, żeby zebrać pieniądze na zakup nowego wozu, strażacy z OSP Lubno postanowili zorganizować zbiórkę złomu. Akcja potrwa do 15 kwietnia. Jednak już pierwsze dni pokazują, że mieszkańcy gminy Lubiszyn chętnie angażują się w pomoc strażakom.

- Liczy się każda złotówka, która pomoże nam zakupić nowe auta. Dlatego, jeżeli ktokolwiek ma niepotrzebny złom, który zalega i nie ma czasu się go pozbyć, to powinien się skontaktować z nami. Nasi strażacy przyjadą, zabiorą i posprzątają – podkreślają druhowie z OSP Lubno.

Jeżeli ktoś chce pomóc OSP Lubno w zakupie nowszego wozu, który będzie służył do działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Lubiszyn, jak i całego powiatu gorzowskiego może kontaktować się ze strażakami pod następującymi numerami: Paweł tel. 603 867 846, Mateusz tel. 795 691 498, Krystian tel. 790 534 100, Walerian tel. 793 467 244.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości