Wiadomości

Pierwsza kobieta w składzie Stali Gorzów!

8 marca 2023, 10:36, Marcin Kluwak
fot. Stal Gorzów
W środę 8 marca Stal Gorzów poinformowała, że do drużyny dołącza pierwsza w historii klubu kobieta. Żółto-niebieski plastron na zawodach żużlowych założy Celina Liebmann, która będzie zawodniczką Stali Gorzów w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

Z okazji Dnia Kobiet, który obchodzimy w środę 8 marca Stal Gorzów przekazała wyjątkową informację. Po raz pierwszy w historii klubu żużlowego do drużyny dołącza kobieta. Żółto-niebieski plastron założy Celina Liebmann, czyli niemiecka zawodniczka.

- W tym szczególnym dniu chciałbym poinformować, że Celina zostaje zawodniczką naszej drużyny U24. Żużel to dyscyplina, która kojarzy się jako typowo męski sport, dlatego ogromnie doceniamy fakt, że są kobiety, które ten schemat próbują zmienić. Świat idzie do przodu, coraz więcej pań wykazuje zainteresowanie sportami motorowymi. Nie musimy szukać daleko, siostra Wiktora Jasińskiego – Karolina z powodzeniem uprawia motocross. W Stali każdy ma równe szanse, liczy się tylko forma zawodnika lub zawodniczki. Korzystając z okazji zapraszam również wszystkie dziewczynki od 6 roku życia do spróbowania swoich sił w pit bike’ach. Może się okazać, że to właśnie będzie to! - mówi Waldemar Sadowski, prezes Stali Gorzów.

Celina Liebmann w Stali Gorzów

Celina Liebmann urodziła się 15 lipca 2001 roku w Niemczech. Zawodniczka była pierwszą kobietą w historii, która rywalizowała z mężczyznami w cyklu SGP2. Ponadto w ubiegłym sezonie sięgnęła po srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Niemiec Juniorów.

W sezonie 2023 Celina będzie startowała w drużynie Enea Stal Gorzów w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości