Wiadomości

Zarządzanie oświatą online – czy to przyszłościowy kierunek?

27 lutego 2023, 14:34
Na terenie całej Polski istnieją dziesiątki tysięcy placówek edukacyjnych. Chcesz objąć stanowisko kierownicze w jednej z nich i zastanawiasz się, czy warto zapisać się na zarządzanie oświatą online? Podpowiadamy, czy studia podyplomowe na tym kierunku są dobrym wyborem.

Zarządzanie oświatą – studia podyplomowe online. Najważniejsze informacje

Zarządzanie oświatą to studia podyplomowe online skierowane do osób, które wiążą swoją przyszłość z placówkami edukacyjnymi oraz chcą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania tego typu miejscami. Co ciekawe, kierunek ten cieszy się równie dużą popularnością wśród osób zaangażowanych w działalność organizacji pozarządowych i pracowników nadzoru pedagogicznego.

Warto pamiętać, że zarządzanie oświatą online to studia podyplomowe o charakterze kwalifikacyjnym. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli rozważasz ubieganie się o stanowisko kierownicze w wybranej placówce edukacyjnej, to ich ukończenie jest obowiązkowe (zgodnie z rozporządzeniem MEN). Dodatkowo kierunek, który oferuje np. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, wymaga nie tylko ukończenia zajęć online, ale także realizacji praktyk w wymiarze 30 godzin. Łącznie zarządzanie oświatą online trwa 2 semestry.

Kto może się zapisać na zarządzanie oświatą online?

Przede wszystkim zarządzanie oświatą online, podobnie jak i inne studia podyplomowe, wymagają wcześniejszego uzyskania dyplomu licencjata lub magistra. Co istotne, nie musisz mieć ukończonego kierunku bezpośrednio związanego z edukacją – w rekrutacji mogą wziąć również osoby po studiach marketingowych, socjologicznych i innych.

Czego się nauczysz na studiach podyplomowych z zarządzania oświatą online?

Zarządzanie oświatą online to studia podyplomowe, na których zdobędziesz wiedzę z różnych dziedzin. W trakcie zajęć są poruszane tematy z zakresu pozyskiwania funduszy i zarządzania finansami, które są tak ważne, aby prowadzić bez przeszkód placówkę edukacyjną. Wykładowcy dzielą się również wiedzą z marketingu i ekonomii, a w szczególności zagadnieniami związanymi bezpośrednio z oświatą, oraz z zarządzania organizacją i nadzoru pedagogicznego. Na studiach podyplomowych poznasz też aspekty prawne związane z funkcjonowaniem placówki edukacyjnej i odkryjesz tajniki działań wizerunkowych.

Program zarządzania oświatą na studiach podyplomowych online obejmuje takie przedmioty jak kompetencje przywódcze dyrektora, techniki informacje w zarządzaniu placówką oświatową, marketing i employer branding w edukacji czy pozyskiwanie funduszy europejskich.

Zalety zarządzanie oświatą online – czy studia podyplomowe przez internet to dobry wybór?

Choć wiele aspektów życia przenosi się obecnie do internetu, to placówki edukacyjne są jednymi z miejsc, którym to nie grozi. Dodatkowo każda z nich potrzebuje lidera – bez względu na to, czy jest to przedszkole, szkoła, czy liceum. Właśnie dlatego, jeśli chcesz objąć kierownicze stanowisko w jednej z nich, zarządzanie oświatą to najlepsze studia podyplomowe online, jakie możesz ukończyć. Nie tylko zapewnisz sobie elastyczność i wygodę nauki, ale także zdobędziesz wiedzę niezbędną do prowadzenia placówek przyjaznych i uczniom, i kadrze pedagogicznej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości