• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Autobusy MZK Gorzów trafią na Ukrainę

23 lutego 2023, 11:09, Anna Kluwak
fot. archiwum
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wspólnie z miastem Gorzów przekaże Ukrainie trzy autobusy. Pojazdy zostaną przekazane w ramach pomocy humanitarnej dla miasta Sumy, który jest miastem partnerskim Gorzowa.

W piątek 24 lutego minie dokładnie rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Rok temu mieszkańcy Gorzowa pokazali, że mają wielkie serca i ruszyli z masową pomocą obywatelom Ukrainy, którzy uciekając przed wojną schronili się w naszym mieście. Gorzowianie chętnie zbierali również dary, które były następnie transportowane za granicę.

Teraz miasto Gorzów planuje weprzeć po raz kolejny Ukrainę. W ciągu najbliższego miesiąca do ukraińskiego miasta Sumy, który jest miastem partnerskim Gorzowa pojadą trzy autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacja. Pojazdy marki Solaris zostaną przekazane w ramach pomocy humanitarnej.

- Przygotowujemy trzy autobusy do przekazania dla naszego miasta partnerskiego Sumy. Będą to Solarisy, które są już wysłużone i mają przejechane ponad 1 mln kilometrów. Jednak są w stanie technicznym dobrym i są w pełni sprawne. Kończą u nas swoją służbę, ponieważ zostały zastąpione przez autobusy elektryczne – mówił w rozmowie z Radiem Plus Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Autobusy przed wyjazdem przejdą wszystkie przeglądy. Na granicę polsko-ukraińską pojadą na własnych kołach. Tam przedstawiciele miasta partnerskiego odbiorą te autobusy. Docelowo mają służyć do transportu mieszkańców na ulicach miasta Sumy, które znajduje się w północno-wschodniej części Ukrainy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości