• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowe rozkładane łóżka dla rodziców w gorzowskim szpitalu

17 lutego 2023, 09:30
foto: WSzW w Gorzowie
10 nowych, rozkładanych łóżek dla rodziców małych pacjentów trafiło na oddział dziecięcy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Już dawno minęły czasy, kiedy to rodzice, opiekując się swoimi dziećmi, musieli spać na podłodze, lub na krzesłach.

Te 10 nowych, rozkładanych łóżek to dar fundacji Ronalda McDonalda. Do tej pory rodzice mieli do dyspozycji rozkładane fotele od WOŚP, również bardzo wygodne, ale wszystko się zużywa. 

Nowe rozkładane łóżka już zostały przetestowane przez rodziców. - Spało się bardzo dobrze - oceniła nowe łóżka po pierwszej nocy pani Angelika, która w szpitalu jest z córką Nadią. Potwierdziła to pani Maria, mama maleńkiego Jarosława.

Łóżka w szpitalu w Gorzowie są dla rodziców, którzy czuwają przy najmłodszych pacjentach.  - Ale też dla tych, którzy muszą się wyedukować, jak zająć się w domu dzieckiem, u którego na przykład wykryliśmy cukrzycę pierwszego stopnia. Żeby się wszystkiego nauczyć, muszą trochę spędzić czasu na oddziale  - tłumaczy Wioletta Deka, szefowa pielęgniarek na pediatrii

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości