Wiadomości

Stal Gorzów bardzo nisko w ocenach ekspertów. Na którym miejscu zakończymy sezon?

13 lutego 2023, 15:39, mk
Na papierze drużyna z Gorzowa w tym sezonie będzie bardzo słaba. Jak przewidują eksperci, stalowcy okupywać będą dół tabeli. Kalkulowana Średnia Meczowa, czyli KSM pokazuje, że żółto-niebiescy będą lepsi tylko od beniaminka z Krosna.

Jeżeli wierzyć wyliczeniom, w tym roku Stal będzie przysłowiowym chłopcem do bicia, razem z beniaminkiem z dalekiego Krosna. Gazeta Pomorska tradycyjnie już przed rozpoczęciem sezonu żużlowego pokusił się o stworzenie tabeli na podstawie dostępnych danych. Zdaniem wielu fachowców - speedway ekstraliga w sezonie 2023 będzie ligą dwóch prędkości i w tej wolniejsze ma być Stal.

Według dziennikarzy "Pomorskiej" drużyna ebut.pl Stal Gorzów zakończy rozgrywki w sezonie 2023 na przedostatnim - 7 miejscu. O medale walczyć będą zespoły z Wrocławia, Lublina, Częstochowy i Leszna, a najsilniejszy z tej czwórki jest team z Wrocławia i to ta drużyna - na papierze - powinna w tym roku wywalczyć tytuł drużynowego mistrza Polski.

Jeżeli chodzi o gorzowską Stal, to kibice tuż po ogłoszeniu transferu Bartosza Zmarzlika do Lublina, głośno mówili, że w sezonie 2023 czeka nas walka o utrzymanie. Złośliwi widzieli już gorzowian w I lidze, razem z Falubazem. Czy tak się stanie? Wielokrotnie to, co na papierze, nie pokrywało się z tym, co było w rzeczywistości. Jak pokazuje historia, gorzowianie z podniesioną głową wychodzili z gorszych opresji, skazywani na pożarcie, kilka miesięcy później walczyli o najwyższe cele. 


Klasyfikacja "Pomorskiej" 

1. Betard Sparta Wrocław 54,90

2. Motor Lublin 54,68

3. Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 54,39

4. Fogo Unia Leszno 50,59

5. Zooleszcz GKM Grudziądz 50,39

6. New Solutions Apator Toruń 48,92

7. Ebut.pl Stal Gorzów 48,60

8. Cellfast Wilki Krosno 44,89

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości